Back to top

Poradíme vám, čomu sa vyhnúť pri výbere plesových šiat

Publikované: 14. január 2018 - 17:55
Ples mesta Dunajská Streda sa tento rok uskutoční už v sobotu 20. januára 2018. Vyhnite sa týmto módnym faux pas, ktorých sa každoročne dopúšťame.

Plesová sezóna 2018 na Slovensku začala a mnohé dámy a aj niektorí páni rozmýšľajú, aké šaty a doplnky si na túto spoločenskú udalosť obliecť. Nelámte si nad tým zbytočne hlavu a nechajte si poradiť.

Ako si vybrať róbu a s čím ju kombinovať?

Pokiaľ ide o výber farby róby pre dámu, klasikou aj naďalej ostáva elegantná čierna alebo biela farba či výrazná červená v kombinácii s čipkou. Trendy sú aj metalické farby, predovšetkým strieborná a zlatá. Do popredia sa dostávajú aj krásne vzory, treba sa vyvarovať nevkusným flitrom a lacne pôsobiacim materiálom. Základom všetkého je zvoliť taký model a strih šiat, ktorý lichotí postave a decentne zakryje jej prípadné nedostatky. Čo sa týka ich dĺžky, mali by byť dlhé po zem a samozrejmosťou sú silonky. 

Jednoduchšie róby sa môžu samozrejme kombinovať s výraznejšou kabelkou a doplnkami, a naopak, pri vyberaní kabelky treba dávať pozor na veľkosť.

Staršie dámy by si mali voliť skôr šaty s dlhým rukávom, v tom prípade by sa hodilo, aby boli spracované nejakým zaujímavým spôsobom. Ak dáma nie je obdarená poprsím, je vhodné zvoliť mierne odhalený chrbátik, pri šatách s odhalenými plecami je potrebná štóla alebo bolerko. Ženy s väčšími bokmi by mali zvoliť rovný strih a výraznejšiu hornú časť.

 • Vyberte si správne kabelku: Plesové clutch kabelky, z ktorých si nebudete vedieť vybrať: Tento detail z vás vyčaruje dámu večera

  Čierna farba sa neodporúča v prípade, že máte problematickú pleť. Čierna farba patrí medzi klasiku, avšak ak máte problémy s pleťou, poprípade ak sa chcete vyhnúť prílišnému zviditeľneniu vrások, zvoľte radšej tmavomodrú, obľúbenú vínovú alebo olivovú.

  NIE u žien, ak sa chystáte na ples:

 • letné šaty (letné materiály, strihy,...)
 • kostýmy 
 • nohavice + blúzka 
 • príliš krátke šaty
 • nevkusne zladené šperky (prehnané, veľké)
 • veľká kabelka
 • holé nohy bez siloniek 

Stručné rady pre pánov:

Nesprávna kravata či zle zapnutý oblek na plese? Keď dočítate tento článok, budete ovládať základné pravidlá ako sa obliecť na formálne podujatia.

Nevhodne oblečenými pánmi sa to na plesoch len tak hemží. Vy by ste medzi nich patriť nemali.

Povedzme si to rovno: zlé oblečenie vám ples nepokazí. Stačí však veľmi málo - dobre padnúce sako, elegantná kravata - a budete vyzerať ako zo škatuľky.

Rezervácia stola a vstupeniek na Ples mesta Dunajská Streda je možný v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára na čísle 031/590 0813.

Zdroj: feminity.zoznam,sk

Toto ste už čítali?

Cookies