Back to top

Posilnením hráčskej základne a odborného štábu môže klub len získať

Publikované: 8. august 2018 - 12:04
Piatková tlačová beseda VSK Dunajská Streda bola o sezóne, plánoch a zmenách.

Predseda klubu, Horváth Zoltán, privítal hosťa, ale v skutočnosti domácu - Lakatos Ritu, gratuloval jej k titulu z juniorských majstrovstiev sveta.

Uviedol, že oproti minulému roku sa v živote klubu uskutočnili štrukturálne zmeny, vznikla preto aj pozícia odborného riaditeľa. Obsadí ju minuloročná úspešná trénerka, Prikler Szilvia.

„Klub prešiel ťažkým obdobím, ktoré sa zavŕši v budúcom roku” - povedal Horváth Zoltán. „Minuloročné 4. miesto v 1. lige nás, pravdaže, zaväzuje, ale nechceme dať nikomu pocítiť tlak. Keďže sa nám rozšírila hráčska základňa, chceli by sme v tomto roku obsadiť niektoré z prvých troch miest” - pokračoval. Dozvedeli sme sa, že budúca sezóna je zabezpečená aj materiálne, aj keď vzhľadom na uvedené bude treba premyslieť aj rozpočet.  

Na tlačovke sme sa stretli aj s  Juhos Katou z Budaörsu, ktorá okrem toho, že posilní ženský oddiel, pomôže aj s výchovou dorastu. Pre Katu nie je mesto a jeho okolie celkom neznáme, jej manžel je Dunajskostredčan. Teší sa, že svoju kariéru presunula k nám a verí, že aj ako trénerka bude úspešná. Spoločnú prácu začne už v pondelok, a teší ju, že dievčatá vložia do toho100%.

Ženský oddiel sa rozšíri o Mészáros Réku, ktorá príde na jeden rok z Győru, ale rokujú aj s ŠKP Bratislava o Szabó Kate, ktorá tiež pochádza odtiaľto.

(článok pokračuje pod fotkami)

Prikler Szilvia, vedúca ženského oddielu a zároveň hlavná trénerka Regionálneho centra hádzanej uviedla, že je dôležité, aby hráčky bezohľadu na vek dostali príležitosť hrať. Preto budú v príprave tri oddiely v U12, dva v U14, U19 bude hrať na majstrovstvách Slovenska, ženy zas v 1. lige. „Klub má šťastie, veľa mladých sa zaujíma o hádzanú, o dorast nie je núdza” – uviedla trénerka. Majú dobrý vzťah aj s DAC Akadémiou, užívajú aj časť infraštruktúry. Horváth Zoltán pripomenul, že by bolo dobre, keby raz všetky oddiely mohli niesť spoločný názov DAC 1904.

Németh Jolán, členka predsedníctva, ukončí svoju trénerskú kariéru, ostáva len členskou predsedníctva. „Za doterajšiu prácu jej patrí obrovská vďaka” - povedal Horváth.

Kelecsényi Ernő, podpredseda Slovenského zväzu hádzanej, povedal v súvislosti s Regionálnym centrom tiež pár slov. On si myslí, že ako Horváth Zoltán spomenul, dunajskostredská hádzanárska akadémia už existuje aj teraz, len sa teraz volá regionálne centrum. „Ako sa bude ďalej vyvíjať, záleží len na nás” - uviedol.

Toto ste už čítali?

Cookies