Back to top

Pozor, vo štvrtok budú kvôli protestu farmárov dopravné obmedzenia

Publikované: 21. február 2024 - 19:43
Demonštráciu európskych farmárov, ktorá bude vo štvrtok 22. februára, podporí aj Agrárna komora Slovenska (AKS). Protestný pochod sa dotkne aj Dunajskej Stredy, pretože sa ho na svojich strojoch zúčastnia aj poľnohospodári z nášho regiónu. Za miesto stretnutia si vybrali križovatku Kračanskej cesty a cesty č. 63, odkiaľ budú o 9:00 pokračovať cez Dunajskú Stredu, konkrétne Kračanská cesta – Železničná – Tesco a odtiaľ po ceste 1. triedy č. 63 do Veľkého Medera.
Pozor, vo štvrtok budú kvôli protestu farmárov dopravné obmedzenia

V dunajskostredskom regióne plánujú protestujúci dve miesta hromadných stretnutí a dve trasy. Traktory spomalia, prípadne zablokujú dopravu na kruhovom objazde pri Holiciach. Na cestu č. 63 sa z vedľajších ciest od Veľkého Blahova a Kračian budú napájať pri nadjazde pred Dunajskou Stredou.

Z dunajskostredského regiónu na demonštráciu vyrazí 16 poľnohospodárskych strojov, ktoré sa pridajú ku protestujúcim Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory.

Poľnohospodári vinia Európsku úniu z jej nevydarených rozhodnutí v oblasti poľnohospodárskej politiky. EÚ podľa nich nepotrebuje nekvalitné ukrajinské obilie; ďalej chcú dosiahnuť aktívnejšiu prítomnosť domácich produktov v obchodných reťazcoch.

nagy

Toto ste už čítali?

Cookies