Back to top

Predstavili knihu o olympionikoch

Publikované: 25. február 2016 - 14:31
V našom meste bola v stredu podvečer vo Vermesovej vile predstavená publikácia Vladislava Kmeťa s názvom Album portrétov Žitnoostrovských olympionikov.

So šéfredaktorom týždenníka Csallóköz – Žitný ostrov, Vladislavom Kmeťom, sa o zrode publikácie rozprával šéfredaktor nášho portálu, Péter Rajkovics. Z rozhovoru ysvitlo, že už niekoľko rokov sa na stránkach regionálneho týždenníka uverejňovali rozhovory s účastníkmi olympijských hier z nášho regiónu, kým nakoniec vyšla ich knižná verzia.

Autor porozprával, s akými jedinečnými príbehmi sa stretol v priebehu práce, ako aj to, že v budúcnosti chce napísať pokračovanie, v ktorom by predstavil olympionikov z okresu Komárno, a vyhradil by v ňom aj miesto pre paralympionikov. V súvislosti s tohtoročnými olympijskými hrami v Riu poznamenal, že verí v zisk piatich medailí a už teraz je vraj isté, že medzi nimi bude aj športovec  zo Žitného ostrova. Avšak zarmucuje ho situácia ohľadne podpory slovenského športu, hoci verí, že legislatívne zmeny prinesú pokrok.

Zo športovcov, ktorí boli v knihe predstavení, sa podujatia zúčastnili Attila Bátky a József Schwendtner.

Autor potom sľúbil, že on, ako kľúčová postava úspešného dunajskostredského stolného tenisu, pripraví v tomto roku aj kroniku k 80. výročiu tohto športového klubu.

Ďalšie fotky nájdete v našej fotogalérii.

Toto ste už čítali?

Cookies