Back to top

Príchod verejného testovacieho vydania Android 11 sa odkladal

Publikované: 9. júl 2020 - 14:27
Prvé testovania beta systému Android 11 prichádza po náhľadoch pre vývojárov (developer preview). Pôvodne však mala byť vydaná už v priebehu mája, ale jej vydanie bolo presunuté na 3. júna. Ani tento termín sa však napokon nedodržal, najmä kvôli vlne politických protestov v mnohých krajinách sveta, ale špeciálne v USA.
 Príchod verejného testovacieho vydania Android 11 sa odkladal

V súčasnosti pritom platí, že druhá beta by sa mala objaviť niekedy v priebehu júla a celý proces vývoja/testovania by sa mal dokončiť v priebehu tretieho kvartálu 2020.

Google zatiaľ priamo poskytuje možnosť vyskúšania si novej bety na zariadeniach Google Pixel od verzie 2, čiže Google Pixel 4 / 4XL, Pixel 3a / 3a XL, Pixel 3 / 3 XL a Pixel 2 / 2 XL. Ďalšie zariadenia by mali prísť na rad v nasledujúcich dňoch či skôr týždňoch.

Doplnené dnes o 9:00: Prvé zariadenia mimo líniu Pixel od Google sú už známe. Čínska značka Oppo oficiálne potvrdila, že uvoľní zostavenia Android 11 beta pre svoje telefóny Find X2 a Find X2 Pro. Má sa tak stať v priebehu tohto mesiaca, uvádza web XDA-Developers.com.

Očakáva sa podobné oznámenie aj od iných výrobcov. Pokiaľ by sa opakovala situácia z minulosti, minimálne vybrané zariadenia bude možné použiť od výrobcov ako OnePlus, Nokia, Sony, Asus aj Vivo.

Pokiaľ daný používateľ testoval predchádzajúce náhľady pre vývojárov, prvá beta by mu mala prísť ako OTA aktualizácia.

Android 11 by mal priniesť mnoho noviniek v rôznych smeroch, okrem iného bude aj „inteligentnejší“. Napríklad odoberie povolenia nepoužívaným aplikáciám.

napidroid.hu/ zive.aktuality.sk

Toto ste už čítali?

Tagy: android