Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Aqvital FC Csákvár 1:2 (1:1)

Publikované: 13. november 2021 - 9:17
DAC v pozmenenej a omladenej zostave síce išiel do vedenia Moumouho gólom, prípravné stretnutie proti maďarskému druholigistovi však napokon skončilo víťazstvom hostí.

Novembrovú reprezentačnú prestávku spestril nášmu tímu prípravný duel proti 17. tímu maďarskej druhej ligy. Hralo sa v našej akadémii, po dohode klubov a ohľadom na aktuálnu pandemickú situáciu za zatvorenými bránami.

Žlto-modrí nastúpili bez 11 reprezentantov a tiež zranených Kalmára, Njieho a Szendreiho. Naopak, po dlhšom čase nastúpili uzdravení Brunetti a Moumou. Káder zároveň vystužili viacerí hráči z dorastu a partnerského Šamorína.

Nový kormidelník DAC-u Joao Janeiro, ktorý pricestoval do Dunajskej Stredy v priebehu dnešného doobedia, sledoval duel z tribúny. Mužstvo ako poverený tréner ešte viedol Michal Kuruc. Hráči dostali na víkend voľno, prvý tréning pod vedením 40-ročného Portugalčana absolvujú v pondelok.

Čo sa týka samotného zápasu, prvý gól strelil v 21. min navrátilec Brahim Moumou, ktorý zakončil Balićovu akciu - 1:0. O 14. minút práve Moumou stratil loptu na vlastnej polovici a Rajmund Molnár prízemnou strelou prekonal Vantrubu - 1:1. Lamekelov gól neplatil pre ofsajd, ďalšie nádejné akcie sme nedotiahli a keď Kružliak ani Muhamedbegovic zblízka neprekonali brankára, prišiel trest. V 82. min sa striedajúci Bálint Kártik točil s loptou medzi trojicou našich obrancov, až sa jeho tečovaná strela dokotúľala za čiaru - 1:2.

DAC 1904 - Aqvital FC Csákvár 1:2 (1:1)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, piatok 12.11.2021, 15.00 hod, slnečné počasie, +9°C
Góly: 21. Moumou - 35. Molnár, 82. Kártik
Rozhodovali: Smolák - Pozor, Hegedűs, divákov
DAC: Vantruba - Vera (46. Muhamedbegovic), Kružliak, Beskorovainyi, Brunetti (75. Lehotský) - Fábry (82. Bobrovský), Nagy (46. Dimun), Balić (75. Szolgai) - Verlinden (70. Moumou), Lamkel Zé (75. Ferleťák), Moumou (46. Veselovský). Tréner: Michal Kuruc.
Csákvár: Auerbach (46. Papp) - Hosszú (44. Major), Tányéros, Vaskó (60. Koval), Körmendi - Magyar (60. Kartik), Bakos (60. Mészáros) - Torvund (60. Ominger), Molnár, Kalmár (60. Bencze) - Murai (59. Takács). Tréner: Tamás Mónos.