Back to top

Prípravné stretnutie: DAC 1904 - Bolton Wanderers FC 2:1 (2:0)

Publikované: 18. júl 2026 - 17:52
V generálke pred štartom novej sezóny žlto-modrí nastúpili v MOL Aréne proti anglickému druholigovému Boltonu. Premiéra nových dresov dopadla na výbornú, gólmi dvojice gruzínskych legionárov sa na dôležitý týždeň naladili víťazne.

Letná príprava je na konci. DAC dnes absolvoval generálku pred štartom súťažného ročníka 2026/27, v ktorej bol naším súperom tradičný anglický klub Bolton Wanderers, nováčik druhej najvyššej súťaže Championship.

Zápas bol pre nás historicky prvou konfrontáciou s tímom z kolísky futbalu a zároveň premiérou nového domáceho dresu, ktorý vzdáva hold mužstvu, ktoré v roku 1987 získalo Slovenský aj Československý pohár.

Ešte pred večernou generálkou, dnes doobeda, absolvovala časť kádra neoficiálny tréningový duel proti treťoligovým Novým Zámkom v MOL Akadémii. Cieľom bolo dopriať plnú zápasovú záťaž čo najväčšiemu počtu hráčov, aj preto tréner Robert Klauss na stretnutie proti Boltonu nominoval iba 16 futbalistov.

Súboj DAC-Nové Zámky skončil výsledkom 3:1 (2:0) pre nás, keď tri zo štyroch gólov padli z bieleho bodu.
Góly: 13. Trusa (11m), 33. Corr, 79. Corr (11m) - 74. Sibanda (11m)
DAC: Živanović (84. Németh) - Csóka (84. Monaghan), Majer, Krajči, Juklerod - Lábo (84. Sárközy), Jenčuš, Tuboly (72. Udvaros), Sylla - Corr, Trusa (72. Kukovec).
FKM: Maťašovský - Baranovič, Stovička, Baláž, Babainde, Urban, Horváth, Adekuoroye, Horodník, Yassa, Michalík. Striedali: Balogh, Seifelle, Sibanda, Palacka, Mokoš, Druga.

Čo sa týka večerného zápasu, hralo sa pred pekne zaplnenými tribúnami a v dobrej atmosfére, ku ktorej prispelo aj takmer tristo hosťujúcich fanúšikov.

Prvý strelecký pokus skončil v sieti: Gagua obral o loptu Taylora a z hranice šestnástky namieril presne k žrdi - 1:0. Zvýšiť náskok sa snažil dvakrát Ramadan, ale čo nevyšlo jemu, dokázal v 37. min druhý Gruzínec na trávniku. Kabić videl nabiehajúceho Kapanadzeho, ten využil voľný priestor a trafil na rovnaké miesto, ako jeho krajan - 2:0. O dve minúty už mohlo byť 3:0, keď Gueye unikol po ľavom krídle, nahral pred bránku Kabićovu a jeho strelu Bonham bravúrne vyrazil. V závere polčasu prišli chvíle hostí. Najskôr na konci peknej kombinácie namieril Dalby tesne vedľa a potom Sheehanov pokus vykopol z bránkovej čiary Nemanič.

Do druhého polčasu nastúpili Angličania s kompletne vymenenou zostavou a postupne preberali opraty zápasu. V porovnaní s výborným prvým polčasom však vzruchu pred bránkami ubudlo. Až prišla 76. min, lopta sa dostala k Rodriguesovi a ten nekompromisne namieril do pravého horného rohu. Veľkou bojovnosťou sme však víťazstvo udržali, a tak sa premiéra nových dresov vydarila a vôbec prvý zápas so súperom s Anglicka sme vyhrali.

O týždeň vo štvrtok 23. júla už pôjdeme naostro: v prvom zápase 2. predkola Konferenčnej ligy UEFA privítame od 18.30 h v MOL Aréne štvrtý tím bosnianskej najvyššej súťaže Velež Mostar.

DAC 1904 - Bolton Wanderers FC 2:1 (2:0)

MOL Aréna, piatok 17.7.2026, 18.30 h, polooblačno, teplo, +28°C
Góly: 18. Gagua 1:0, 37. Kapanadze 2:0, 76. Rodrigues 2:1
ŽK: 87. Gagua - 80. Rodrigues
Rozhodovali: Choreň - Pozor, Roszbeck, 3 541 divákov
DAC: Filipe (46. Ivačič) - Kapanadze, Kacharaba (K) (32. Nemanič), Blažek, Modesto (77. Barro) - Kabić, Diongue (67. Ouro), Bationo, Ramadan - Gueye (67. Gruber), Gagua. Tréner: Robert Klauss.
Bolton: 1. polčas: Bonham - Stephenson, Temple, Taylor, Famewo - Simons, Sheehan (K) - Randall, McAtte, Gale - Dalby. 2. polčas: Harrington - Christie, Forino, Davies, Conway - Rodrigues, Watson - Warren, Ritchie, Dong - Forss. Tréner: Steven Schumacher.

ŠTATISTIKA:

Strely - na bránu 4:3, mimo 5:5
Rohové kopy - 2:3
Ofsajdy - 1:0

dac1904.sk / Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor

Toto ste už čítali?

Cookies