Prípravné stretnutie: DAC 1904 - FK Pohronie 3:1 (1:1)

Publikované: 19. jún 2022 - 14:09
Dva góly Andzouana a krásna hlavička Kružliaka DAC-u zabezpečili zaslúžené víťazstvo v úvodnom stretnutí letnej prípravy.

Prvý týždeň letnej prípravy uzavrel prípravný duel proti Pohroniu, ktoré sa na konci uplynulej sezóny rozlúčilo s najvyššou súťažou. Tréner Adrian Guľa prevzal naše mužstvo v stredu a podobne ako v predošlých dňoch, aj dnes sa musel zaobísť bez viacerých hráčov.

Reprezentanti Veszelinov, Blackman, Davis, Ciganiks, Njie, Nebyla a Krstović sa pripoja až v úvode budúceho týždňa, kým Ricardo, Balić, Pinto, Bögi, Sharani, Kalmár, Szendrei a Balogh chýbali pre väčšie či menšie zdravotné problémy.

Aj preto sme dnes v žltom-modrom videli viacerých talentovaných mladíkov z našej akadémie (Kachút, Raška, Lehotský, Kňaze, Demjanovič), respektíve zo šamorínskej farmy (Trnovský, Yarosh, Nagy, Marić-Bjekić, Vrábel). Po hosťovaní v Ružomberku sa opäť v našich farbách predstavil Martin Rymarenko.

Od úvodu sme sa snažili vytvárať tlak na súpera, ale delovku Yarosha a tutovku Hahna zlikvidoval brankár Le Giang v bráne súpera. Hostia sa v 17. minúte nečakane ujali vedenia. Na konci rýchlej akcie útočník Berisha prízemnou strelou otvoril skóre - 0:1. Na odpoveď sme čakali do 36. minúty, kedy Szánthó poslal náš tretí roh na bližšiu žrď a Kružliak nechytateľnou hlavičkou vyrovnal - 1:1. Szánthó si v závere polčasu mohol k asistencii pripísať aj presný zásah, sám pred bránkou však prehodil nielen Le Gianga, ale aj brvno.

Po prestávke bola naša prevaha ešte výraznejšia a gólové vyjadrenie nadobudla v 56. minúte. Po vysunutí od Rymarenka sa dostal do šestnástky Andzouana a krížnou strelou ľavačkou namieril presne k ľavej žrdi - 2:1. Ten istý hráč v 78. minúte premenil pokutový kop nariadený za faul na Andrezinha - 3:1. Rozdiel mohol byť aj vyšší, viackrát sa v dobrej príležitosti ocitol Rymarenko a v závere Demjanovič, najlepší strelec dorasteneckej ligy, zahodil takmer nemožné.

DAC si teda na úvod prípravy zaknihoval dvojgólové víťazstvo, podľa priebehu úplne zaslúžené, hoci aj hostia miestami ukázali, že v novej sezóne budú môcť pomýšľať na okamžitý návrat medzi elitu.

V letnom prípravnom období odohrá DAC ešte tri stretnutia, v tom nasledujúcom si v stredu 22.6.2022 o 17.30 hod opäť v MOL akadémii zmeria sily s bratislavským Slovanom.

DAC 1904 - FK Pohronie 3:1 (1:1)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, sobota 18.6.2022, 11.00 hod, slnečné počasie, +27°C
Góly: 36. Kružliak, 56. Andzouana, 78. Andzouana (11m) - 17. Berisha
Rozhodovali: Smolák - Hegedűs, Štofik, 320 divákov
DAC: Trnovský (67. Horváth) - Kachút (74. Raška), Kružliak (67. Marić-Bjekić), Brunetti (46. Muhamedbegovic), Yarosh (84. Kňaze) - Dimun (46. Andrezinho), Veselovský (70. Demjanovič), Nagy (84. Lehotský) - Andzouana (84. Vrábel), Hahn (46. Moumou), Szánthó (46. Rymarenko). Tréner: Adrian Guľa.
Pohronie: Le Giang (46. Hogg) - Krén (61. Čunta, 79. Cíferský), Štrba, Klabník, Čunta (46. Barbora) - Brodziansky, Ožvolda (67. Netolický) - Blahút (79. Tatár), Mateus (61. Šmatlák), Sandal (61. Prachar) - Berisha (61. Holub). Tréner: Peter Lérant.