Prípravné stretnutie: Fehérvár FC - DAC 1904 0:5 (0:2)

Publikované: 2. júl 2023 - 10:15
Sebavedomý výkon, hladké víťazstvo: DAC gólmi Ramadana (2), Káčera, Kalmára a nováčika Trusu na štadióne maďarského prvoligistu vyhral päťgólovým rozdielom.

Prvé tri stretnutia letnej prípravy priniesli víťazstvo 1:0 nad Pohroním a remízy 1:1 s Brnom a Rapidom Bukurešť. Na štvrtý a zároveň predposledný zápas pred štartom novej sezóny vycestovali dnes žlto-modrí do Székesfehérváru, kde za zatvorenými bránami miestneho štadióna Sóstói Stadion nastúpili proti 10. mužstvu maďarskej NBI.

Na rozdiel od posledného súboja s rumunským súperom mohol tréner Guľa rátať už aj s KalmáromČermákomPintom a Ramadanom. Premiéru v našom drese zažil Matej Trusa, ktorého prestup z Plzne sa dotiahol dnes. Gavrić s Niarchosom sú ešte zranení.

Od prvého hvizdu sme kontrolovali priebeh a Káčer sa už v 2. min objavil v stopercentnej príležitosti. V ďalších minútach dvakrát nepochodil Kalmár, ale pri druhej akcii Káčer dobre predvídal a brankárom vyrazenú loptu poslal do siete - 0:1. Po našom vedúcom góle sa aj domáci dostali do hry, ale okrem strely Csongvaiho dnes Veszelinova vážnejšie nepreverili. V 41. min po akcii Krstovića vrátil Pinto loptu Kalmárovi a ten chladnokrvne namieril do pravého dolného rohu - 0:2.

V polčasovej prestávke domáci tréner vystriedal ôsmych hráčov, u nás nastali štyri zmeny. Hneď z prvej akcie zvýšil DAC vedenie: Ramadanova strela zmenila smer na Larsenovi a skončila za chrbtom prekvapeného brankára - 0:3. po hodine hry bol rozdiel už štvorgólový, Ramadan z rohu šestnástky krásne zatočil loptu k vzdialenejšej žrdi - 0:4. Hralo sa plne v našej réžii, pri hlavičke Záhradníka zachránila domácich konštrukcia bránky. Pri zakončení fauloval mladého útočníka Rockov, nariadenú penaltu však Ramadan nepremenil. Konečný výsledok zariadil Trusa po štyroch minútach pobytu na ihrisku. Riquelme mu poslal parádnu prihrávku do behu a naša najnovšia posila ukázala strelecký inštinkt - 0:5. v závere ešte úplne voľný Risvanis prestrelil z päťky, a tak sa už výsledok nemenil. Päťgólové víťazstvo je vzhľadom na priebeh úplne zaslúžené.

Generálku pred štartom nového súťažného ročníka odohrá DAC v utorok 4.7.2023 o 16.00 h v MOL Aréne proti Rapidu Viedeň. Informácie o predaji vstupeniek nájdete tu.

Fehérvár FC - DAC 1904 0:5 (0:2)
Sóstói Stadion, Székesfehérvár, sobota 1.7.2023, 17.30 h, polooblačno, +27°C
Góly: 16. Káčer 0:1, 41. Kalmár 0:2, 46. Ramadan 0:3, 60. Ramadan 0:4, 78. Trusa 0:5
Rozhodovali: Marcell Derdák - Péter Kóbor, Péter Ország, bez divákov
DAC: Veszelinov - Pinto (61. Gruszkowski), Kaša (74. Urblík), Brunetti (46. Risvanis), Andzouana (46. Mendez) - Dimun (46. Vitális), Káčer (61. Riquelme), Kalmár (74. Čermák) - Veselovský (61. Szolgai), Krstović (46. Záhradník, 83. Csóka), Ramadan (74. Trusa). Tréner: Adrian Guľa.
Fehérvár: D. Kovács (46. Rockov) - Csongvai (46. M. Kiss), Larsen (61. Húsvéth), Spandler (61. Ódor), Zeke (46. Bedics) - Bambock (46. B. Kovács), Pinto (46. Ambach) - Kastrati (46. Menyhárt), Houri (61. Kecskés), Schön (46. Pető) - Katona (46. Tóth). Tréner: Bartosz Grzelak.