Back to top

Program s drevom na kúrenie spustili skôr

Publikované: 23. december 2020 - 10:04
Samospráva už roky pomáha s drevom na kúrenie ľuďom nachádzajúcim sa v ťažších sociálnych pomeroch. V tomto roku s ohľadom na mimoriadne ťažkú situáciu sociálny program, s pomocou mestského podniku údržby, spustili namiesto januára už v decembri.
Program s drevom na kúrenie spustili skôr

Municipal Real Estate DS s. r. o. v rámci údržby zelených plôch v meste vyrúbe staré, choré stromy a kry, a tie zhromaždí na svojom priestranstve. Toto drevo v predchádzajúcich rokoch počnúc januárom delili medzi občanov mesta žijúcich v ťažších životných podmienkach. Viktor Harmanovsky, pracovník Municipalu nášmu portálu povedal, že primátor mesta Zoltán Hájos požiadal ich podnik, aby tento rok ešte pred Vianocami dodali už nazhromaždené drevo odkázaným.

Dozvedeli sme sa aj to, že na podnet mestského poslanca Györgya Bugára sa vyhotovil zoznam, z ktorého vyberú tých starších ľudí, v ťažšej životnej situácii sa nachádzajúce rodiny, ktorých zaradia do tohto programu. Pred Vianocami rozvozia drevo na tri adresy. Toto drevo síce nie je prvotriednym kurivom, ale pre dokázaných je aj tak veľkou pomocou. Počas zimných mesiacov aj ďalšie rodiny dostanú drevo na kúrenie, tie terajšie zas ďalšiu dávku.

-rovin-

Toto ste už čítali?

Tagy: Municipal
Cookies