Reportáž: DAC 1904 - FCSB 0:1 (0:0)

Publikované: 4. august 2022 - 9:34
Krutá prehra. Favoritovi z Rumunska sme dlho vzdorovali, v niektorých pasážach sme ho dokonca predčili, no v tvrdom a občas zákernom súboji sme po vylúčení Kružliaka inkasovali z jedinej strely FCSB na našu bránku. Viacero sporných momentov a verdiktov rozdúchalo vášne, ale na inkasovaný gól sme napriek nesmiernej bojovnosti nedokázali zareagovať.

Oproti výbornému stretnutiu proti Zlatým Moravciam spravil náš hlavný tréner Adrian Guľa len jednu zmenu v základnej zostave. Vrátil sa do nej Kružliak a na lavičku sa dostal Brunetti. Prvú loptu do šestnástky sme vyslali my, ale hostia boli tí, ktorí výraznejšie pohrozili už v tretej minúte. Po centri z pravého krídla sa naši obrancovia nedohodli, využiť sa to snažil Rusu, no v poslednej chvíli sme ho predsa len odzbrojili. Prvá desaťminútovka patrila súperovi, ktorí nám už na začiatku stretnutia dal jasne vedieť, že k nám brániť určite neprišiel. Po tomto úvode sme vymanili spod tlaku a pomaly sme sa začali osmeľovať aj smerom dopredu. V 18. minúte sme rovno zahrali na rumunské nervy. Krstović získal priamy kop asi z dvadsiatich metrov, ktorý Szánthó poslal do ľavej spojnice! Úvodný gól z tejto šance nanešťastie nepadol. Aj ďalšie minúty patrili nám, no FCSB sa viacerým centrom ubránil. V 26. minúte zaujala Edjoumova ďalekonosná strela, tvrdý pokus však mal mierne vychýlenú mušku. O dve minúty si tesne pred pokutovým územím vybojoval loptu Popescu, ktorý následne tiež zakončil len tesne vedľa. Po polhodine mali Krstović na jednej strane a Coman na strane druhej priamy kop z dobrej pozície, obaja zakončili tesne nad. Záver polčasu sa už presunul do priestoru medzi pokutové územia, a tak spravodlivo zišli obaja aktéri do kabín za bezgólovej remízy.

Do druhého dejstva sme vstúpili bez zmeny, no tréner hostí stiahol kapitána Comana, ktorého nahradil Oaida. Druhá polovica stretnutia začala podobne ako prvá, a teda s väčšou dominanciou súpera, ktorá však bola opäť len dočasná. Olaru pohrozil v 46. minúte a o šesť minút si Popescu vyskúšal pravačku, keď asi z dvadsiatich metrov len o vlások minul konštrukciu našej bránky. Tesne pred hodinou hry si Dawa koledoval o druhú žltú kartu, no nedostal ju. Drsné udalosti sa začali diať od 67. minúty, Kružliak v tom čase svoje zaváhanie v obrane dokázal korigovať jedine faulom na červenú kartu. Vyše 25 minút sme dohrávali v oslabení. Jeho faul bol navyše potrestaný dvojnásobne, pretože po následnom centri Radunovića zabehol za obranu Tamm a úplne osamotený nekompromisným zakončením Veszelinovi nedal šancu na zákrok - 0:1. Po góle začal hrať FCSB veľmi nešportovo a brnkal na nerv všetkým prítomným. V 77. minúte aj napriek tomu Veselovský zahral priamy kop takmer od rohovej zastávky priamo na hlavu Krstovića. Náš najlepší strelec však náročnú loptu v dobrej pozícií nedokázal zužitkovať. Bojovali sme aj vo zvyšných minútach ako o dušu, rozvinuli sme viacero zaujímavých akcii, no ani jednu sme nanešťastie nedokázali doviesť do gólového konca.

Prvá prehra v sezóne je realitou. Prehrali sme však so cťou a teda hlavy hore! Extrémne náročné anglické týždne pokračujú a preto opäť rýchlo prelaďujeme na Fortuna ligu. Už v nedeľu 7. augusta o 18:00 sa predstavíme v Podbrezovej. Odveta 3. predkola Európskej konferenčnej ligy nás zase čaká o týždeň vo štvrtok, kedy nás na horúcej bukureštskej pôde privíta FCSB.

Adrian Guľa, DAC: „Videli sme veľmi dobré stretnutie. V Dunajskej Strede sme mali kvalitného súpera, proti ktorému sme boli veľmi blízko dobrého výsledku. Takéto zápasy ale rozhodujú malé detaily. Zlomový moment aj prišiel, no bol proti nám, a tak sa súper dostal do vedenia. Mužstvo pracovalo naplno aj po vylúčení, urobilo všetko preto, aby divákom ukázalo aspoň jednu gólovú situáciu, čo by bolo v početnej nevýhode maximum. Aspoň remíza sa nám napriek tomu nepodarila vybojovať. Budeme však ďalej makať, aby sme v odvete aspoň jeden gól strelili a vrátili sa na domáci trávnik, na ďalšie kolo európskeho pohára. Budeme na tom tvrdo pracovať.“

Nicolae Dica, FCSB: „Ako som aj včera hovoril, očakávali sme ťažký zápas, a taký to napokon aj bol. Narazili sme na kvalitného súpera, no napriek tomu sme 70 minút dobre presovali a vytvorili sme si aj šance. Jednu veľkú šancu mali aj domáci, ale celkovo si myslím, že sme boli lepší a najmä v prvom polčase aj agresívnejší. Nie som spokojný s našim výkonom v posledných dvadsiatich minútach. Aj tak si ale hráči zaslúžia gratuláciu za výkon a víťazstvo. Doma očakávam ešte náročnejšiu odvetu, pred ktorou sú šance stále 50 na 50.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - FCSB 0:1 (0:0)