Reportáž: DAC 1904 - Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0)

Publikované: 25. máj 2022 - 6:31
DAC je vo finále play-off o Európsku konferenčnú ligu! To je najdôležitejšie konštatovanie po zápase s Liptovským Mikuláš.

Aj uprostred týždňa sme sa pred fantastickou diváckou kulisou doň zaslúžene prebojovali. Boli sme aktívnejší aj nebezpečnejší. Nevyrušila nás ani menšia strata koncentrácie a dva góly hostí, a tak sa tešíme na piatkové finále proti Trenčínu.

V poslednom zápase pred barážou – v krajskom derby v Trnave – nechal tréner Janeiro oddýchnuť 6 hráčov, ktorí sa dnes ocitli v základnej zostave: Kružliak, Ciganiks, Nebyla, Szánthó, Verlinden ani Krstović. Nahradili v nej šesticu Malý, Davis, Muhamedbegovic, Andrezinho, Njie a Moumou. Prvý strelecký pokus si pripravili hostia v tretej minúte. Václavík vystrelil tesne pred pokutovým územím bez prípravy, no priestor troch žrdí nenašiel. Na druhej strane zase poslal menej dôrazný pokus Krstović. Prišla ôsma minúta a my sme zaznamenali najlepší možný vstup do play-off. Center Szánthóa z pravého krídla od vzdialenejšej žrdi poslal späť do diania Verlinden, Krstović loptu prenechal a Nebyla z bezprostrednej blízkosti rozvlnil sieť Liptovského Mikuláša - 1:0. Odvetný útok rozbehli hostia v 19. minúte, kedy sa dokázal uvoľniť Pinte pri našej bránke, no jeho hlavička nebola presná. Verlinden nás do dvojgólového vedenia mohol poslať o dve minúty, ale jeho prudký pokus skončil tesne nad. V 25. minúte tvrdo vypálil Szánthó a loptu si do vlastnej bránky takmer vrazil Václavík. O dve minúty však už nebolo o čom. Krstović si v šestnástke našiel palebnú pozíciu a aj keď jeho strelu Sváček vybránil, tak Ciganiks bez najmenších problémov dorazil loptu do opustenej svätyne - 2:0. Rozdielom triedy sme mohli vyhrávať už v 34. minúte, kedy Krstović dostal parádnu kolmicu na hranici ofsajdu, no v rýchlosti sa mu nepodarilo prelobovať ležiaceho gólmana. Znížiť mali možnosť hostia v 41. minúte, kedy loptu až z bránkovej čiary vyhlavičkoval Brunetti. To bolo pre prvú polovicu stretnutia všetko. Po jeho konci sme išli do kabíny spokojní za zaslúženého dvojgólového vedenia.

Do druhého polčasu sme sa pustili s jednou zmenou. Nenastúpil do neho Szánthó a príležitosť, naopak, dostal Andzouana. Na začiatku druhého dejstva boli o niečo aktívnejší hostia, ale k žiadnej vážnejšej príležitosti sa nedopracovali. Zaujímavé situácie sa začali diať až od 58. minúty. Krstović parádnou kolmicou na hranici pokutového územia vysunul Andzouanu, ktorý famózne preskočil Sváčeka a zakončil do prázdnej bránky - 3:0. Po góle sa Švec dostal do nebezpečnej príležitosti, no jeho zakončenie úspešné nebolo. O našom postupe do finále definitívne rozhodla 64. minúta. Brankár Sváček nešťastne vykopol loptu len na Krstovićove kopačky, ktorý napriek väčšej vzdialenosti a ostrému uhlu brilantne trafil loptu priamo do opustenej bránky - 4:0. Na štvrtý gól už hostia reagovali ich zásahom. Švecov pokus z ľavej strany sa neujal, no Veszelinovom vyrazenú loptu doklepol Václavík. V 79. minúte nás hostia znížením na 4:2 predsa vystrašili. Ciganiksovi sa nepodarilo odkopnúť loptu, ktorá tak skončila priamo na Václavíkovej nohe. Strelec prvého gólu hostí šikovne vysunul Flaka, ktorý sa zoči-voči Veszelinovi nemaznal. Dva góly nás mierne zaskočili, ale potom sme opäť pridali a v nadstavenom čase sme dokonca mohli pridať piaty gól. Krstović z hranice pokutového územia však tesne minul, no nemuselo ho to mrzieť, pretože postup bol náš.

Liptovský Mikuláš sme v semifinále zdolali, a tak sezóna pre nás nekončí. Posledný zápas ročníka 2021/22 odohráme v piatok 27. mája o 20:00, kedy v rámci finále play-off o Európsku konferenčnú ligu privítame Trenčín.

Hodnotenie trénera
Joao Janeiro, DAC: „Myslím si, že dnešný zápas dopadol pozitívne. Súper prišiel hrať futbal, čo urobil ako jeden z mála tímov. Je to však pozitívne, pri takom otvorenom futbale môžeme prilákať 5000 fanúšikov. Za výsledok som rád a rovnako aj za mentálnu silu a odhodlanie vo vypätom play-off. Verím, že v piatok aj s pomocou našich fantastických fanúšikov získame miestenku do Konferenčnej ligy.“

FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 4:2 (2:0)
Fortuna liga, semifinále, play-off o EKL, 24.5.2022, 19.30 h

Góly: 8. Nebyla 1:0, 27. Ciganiks 2:0, 58. Andzouana 3:0, 64. Krstović 4:0, 67. Káčerík 4:1, 79. Flak 4:2
Rozhodovali: Kráľovič - Weiss, Vorel, 4338 divákov
ŽK: 42. Balogh, 43. Raška (tréner brankárov)
DAC: Veszelinov – Blackman, Kružliak (K) (65. Muhamedbegovic), Brunetti, Ciganiks – Dimun (68. Andrezinho), Nebyla – Szánthó (46. Andzouana), Balogh (68. Moumou), Verlinden (60. Verlinden) – Krstović
Liptovský Mikuláš: Sváček - Krčík, Filinský, Šindelář, Pavúk (84. Bielák) - Gerát (K), Václavík, Staš (63. Flak) - Pinte, Andrić (63. Káčerík), Švec (84. Voško)