Reportáž: Dila Gori- DAC 1904 2:0 (1:0)

Publikované: 20. júl 2023 - 22:57
Trpký koniec v pohárovej Európe. Po domácom víťazstve 2:1 Dila Gori v Gruzínsku zaskočila DAC. Celý prvý polčas búšil do žlto-modrých, strelil aj zaslúžený gól a na to ťažko hľadali odpoveď. Hru dokázali vyrovnať až v druhej polovici stretnutia, no inkasovali aj druhýkrát. Následne nevyužili dve tutovky, a preto dnes v Európe končia.

Oproti úvodnému zápasu 1. predkola Európskej konferenčnej ligy spravil náš tréner Adrian Guľa len jednu zmenu v základnej zostave. Namiesto Brunettiho dostal dôveru Kaša, u ktorého sa jednalo o súťažnú premiéru v žlto-modrých farbách. Náš súper sa od úvodného hvizdu tlačil za gólom. Po Kalmárovej nepresnej strele si ďalšie pokusy už pripísali hráči Dila Gori. Santos s Gomisom ešte Petráša veľmi nepreverili, ale pasivita sa nám mohla vypomstiť už v 19. minúte, kedy Gomisova tečovaná strela skončila tesne vedľa našej konštrukcie. Ešte bližšie k inkasovaniu sme boli po následnom rohu. Petráš prvotný center vyrazil, ale presne na kopačku Galeho, ktorého tvrdú dorážku sme vytesnili aj s dávkou šťastia. Až po zhruba 25 minútach sa nám podarilo vymaniť spod veľkého tlaku súpera. Bohužiaľ, len nakrátko. V 31. minúte sa po rýchlej kombinácii dostal do zakončenia z nebezpečnej pozície Gale, gólu zabránil až Petrášov kvalitný zákrok. O dve minúty už náš gólman úspešný nebol. Chiteishvili poslal parádny pas za našu obranu na nabiehajúceho Galeho, ktorý zoči-voči nášmu brankárovi vedel čo s loptou - 1:0. Obraz hry sa nezmenil ani po inkasovanom góle. V 38. minúte opäť vystrelil na našu bránku Gale, ale Petráš nás podržal. O dve minúty sme sa dostali do prvej vážnejšej gólovej príležitosti. Z hry to nešlo, a tak sme vybojovali priamy kop, ktorý výborne zahral Kalmár. Kucherenko strelu vyrazil na brvno až vďaka poriadnemu natiahnutiu sa. Zahrali sme ešte slušný roh, ale to bolo pre úvodnú polovicu stretnutia všetko. Dila Gori nás v 1. polčase predčil a zaslúžene ho vyhral.

Do druhého dejstva sme sa pustili s jednou zmenou. Kaša musel pre šrámy zostať v šatni a namiesto neho nastúpil Brunetti. K prvej strele v druhom polčase sa síce dostal Gale, ale už v 47. minúte poslal Ramadan dobrý center na Trusu. Chýbalo málo, aby hlavou namieril loptu na bránku. V druhej polovici stretnutia sme rozhodne boli aktívnejší. V 53. minúte Kalmár zahral rohový kop, po ktorom boli hneď niekoľkí naši hráči blízku k dorazeniu lopty. Neboli však úspešní. O dve minúte sme už horeli v defenzíve. Parulava sa ocitol absolútne voľný pred našim brankárom, ktorému sme tak opäť mohli ruky-nohy bozkávať. V 59. minúte zahral dobrý roh Ramadan. Brankár Kucherenko ho podbehol a chýbalo málo, aby sme loptu dorazili do siete. V ďalších minútach sa hra rozbila faulmi a striedaniami. V 72. minúte nás zase zastavilo vypadnuté osvetlenie a rovnako bola stopnutá aj časomiera. Hra pokračovala po vyše ôsmich minútach a v 78. minúte sme už boli svedkami ďalšieho gólu. Dila Gori v 2. polčase veľmi nehrozila, no pri Dimunovej snahe vykopnúť loptu skončila presne na nohe Santosa, ktorý umiestnenou strelou nedal šancu nášmu gólmanovi - 2:0. Blízko gólu, ktorý by nás poslal do bezpečia, sme boli v 88. minúte. Po rohu Vitálisa sme sa hneď k strele nedostali, ale podržali sme si loptu, v šestnástke sa ku nej dostal Gavrić, ktorý v tutovke opečiatkoval len brvno a z dorážky zase Záhraník pravú žrď! Obrovskú smolu sme mali aj v druhej nadstavenej minúte. V nej Brunetti skvele naservíroval loptu na Krstovića, ktorého dobre umiestnený pokus azda až zázračným zákrokom zneškodnil Kucherenko, ako inak, opúť ju vyrazil na žrď! Rozhodol tým, že ďalej pôjde Dila Gori.

Po jednogólovom domácom víťazstve sme vonku prehrali o dva góly, a preto je pohárová Európa pre nás už minulosťou. Najbližšie sa predstavíme v 1. kole Niké ligy v sobotu 29. júla o 18:00 v Michalovciach.

Adrian Guľa, DAC: „Sme veľmi sklamaní, čo sa týka nepostupu do ďalšieho kola. Musíme uznať, že Dila Gori bol náročný a kvalitný súper, ale hlavne pri našej vyššej produktivite z našej strany v druhom polčase hrateľný. V prvej časti sme boli pasívni, mali sme málo pohybu v pressingu, súper si nás dokázal otvoriť, no Samo Petráš nás podržal. Napriek tomu sme inkasovali lacný gól. Z nebezpečnejších šancí sme ho nedostali. Chýbal nám pressing, práca v defenzívnej činnosti, ale aj práca s loptou. Keď už sa naskytol priestor, tak sme boli zbrklí. V druhej časti sme prešli na dvoch útočníkov, preskupili sme sa a hneď sa zápas niesol v inej réžii. Aj domáci mali šance, ale prebiehal v našej réžií. Nepotrestali sme však chyby súpera, ktoré sa naskytli. Mali sme 4-5 šancí a brvno. V záverečných minútach zase mohol skórovať Krstović. V takých situáciách musíme byť viac produktívni. Myslím si, že rozhodla túžba byť o jeden gól ďalej od súpera. Gori gratulujem k postupu. Čo sa týka pohárovej Európy, tak musíme dospieť. Zápas jednoznačne vyhodnocujeme ako sklamanie.“

Andrij Demčenko, Dila Gori: „Vedeli sme, že Dunajská Streda má veľkú kvalitu. Z nasadených mužstiev v 1. predkole to bol jeden z najsilnejších možných súperov. Do odvety sme išli s vedomím, že potrebujeme streliť dva góly. Čo sme potrebovali, to sme dosiahli, takže sme veľmi šťastní. Proti DAC-u sa hrá ťažko bez lopty, preto bolo našim prvoradým cieľom donútiť ho čo najviac behať bez lopty. Dalo nám to mentálnu výhodu, aj keď v druhom polčase sme aj vinou únavy stratili kontrolu nad zápasom. Pomohli nám však striedajúci hráči, ktorí priniesli novú energiu. Výsledkom bol náš druhý, postupový gól. Tešíme sa na súboje proti Poltave, bude to pre nás veľká škola a pre mňa ako Ukrajinca aj veľký zážitok.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia DilaGori- DAC kliknite SEM!!!

FC DILA GORI - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 2:0 (1:0)