Reportáž: Liptovský Mikuláš - DAC 1904 0:1 (0:1)

Publikované: 2. október 2022 - 8:52
Mužstvo DAC-u sa konečne dočkalo! Na ligové víťazstvo u súpera čakalo od 27. novembra a je nesmierne rado, že túto nepríjemnú sériu zlomilo. Po vydarenej úvodnej 10-minútovke Liptovského Mikuláša zvyšok zápasu kontroloval žlto-modrí, a tak si domov zaslúžene berú tri body. Ďakujú parádnej päťdesiatke fanúšikov, že ich v takom hojnom počte boli podporiť až v Poprade.

Oproti poslednému ligovému stretnutiu, ktoré sme odohrali ešte 10. septembra, nastalo v našej zostave aj vplyvom reprezentačných povinností až 5 zmien. Na lavičku sa posadili Fazlagić, Veselovský, Ramadan, Blackman a zranenie vyradilo Brunettiho. Namiesto nich dnes dôveru trénera Guľu dostali Dimun, Kalmár, Gavrić, Szánthó a po uzdravení aj Risvanis. K dispozícii pre zranenie okrem Brunettiho neboli ani Moumou, Davis a Balić.

Aktívnejšie do zápasu vstúpil domáci Liptovský Mikuláš, no s nebezpečnými akciami sme začali my. V trinástej minúte bola najprv na trase Gavrić, Andzouana a Krstović zablokovaná strela nášho najlepšieho strelca už vo vápne. Loptu sme si však podržali, a vďaka tomu sa ešte v šestnástke podarila Kalmárovi technická strela, ktorá skončila len tesne vedľa ľavej žrde. Po úvodnej desaťminútovke sme iniciatívu definitívne prebrali my a odmenou nám bol gól už z 20. minúty. V tom čase sa uvoľnil Krstović, poslal center do šestnástky, a ten si nešťastne vrazil do vlastnej bránky domáci Bielák – 0:1. Aj po góle sme zostali aktívnejší, no ďalšia šanca prišla až v 33. minúte, kedy sme si vybojovali priamy kop z trochu vzdialenejšej, no stále dobrej pozície. Loptu zahral Szánthó, ktorý len tesne minul konštrukciu Sváčekovej bránky. Zaujímavý moment nastal v 41. minúte, Bedecs totiž po faule na Krstovića tesne pred šestnástkou videl druhú žltú a zároveň červenú kartu. Početnú výhodu sme začali priamym kopom z výbornej pozície, no Szánthó ani tentokrát netrafil bránku. Prvý polčas sa napriek tomu skončil našim zaslúženým víťazstvom. Po úvodnej aktivite domácich sme totiž my boli lepším mužstvom.

Druhá polovica stretnutia začala dvojnásobným striedaním, ktorým tréner Kostelník zareagoval na nepriaznivý stav a vylúčenie Bedecsa. Ani po zmenách sa však Liptovskému Mikulášu nepodarilo dostať do zápasu podľa ich predstáv. Prvá zaujímavá akcia 2. dejstva prišla až v 63. minúte, kedy sa Krstović presadil popri dvoch brániacich hráčoch, našiel výborne postaveného Kalmára, ktorému azda len krok chýbal k dorazeniu loptu. V 71. minúte zase Gavrić zakončil veľmi zaujímavou pätičkou. Jeho pokus skončil tesne vedľa pravej žrde. Druhý polčas väčšinou prebiehal medzi šestnástkami, čo nám však napriek presilovke vyhovovalo. Domáci pohrozili až v 84. minúte, kedy Nečas zo štandardky z ostrého uhla našiel Popovića. Novic na ihrisku zvládol z náročnej pozície umiestniť hlavou loptu medzi tri žrde, no Petráš sa nedal nachytať. V 89. minúte sme súperovi darovali jeho najväčšiu šancu zápasu. Dimun si omylom takmer vsietil vlastný gól, lopta nakoniec smerovala tesne vedľa pravej žrde, no Petráš pri snahe zabrániť rohu ju vyrazil presne na Voška, ktorý v obrovskej príležitosti prestrelil. V závere stretnutia vybehol do našej šestnástky aj brankár súpera, ale domácim sme vyrovnať nedovolili. Navyše, pri úniku Krstovića v rámci protiútoku musel zatiahnuť ručnú brzdu Totka.

Dosiahli sme piate víťazstvo v sezóne a prvé ligové na ihrisku súpera od 27. novembra 2021. Vďaka tomu nás pred nedohraným 12. kolom delí od 3. priečky len lepšie skóre. Netradičná, dva aj pol týždňa trvajúca pauza pre výmenu trávnika a reprezentačnú prestávku je definitívne minulosťou. Po Liptovskom Mikuláši sa tak vidíme budúcu nedeľu 9. októbra o 17:30, kedy na našom novom trávniku privítame Žilinu.

Hodnotenie trénera
Adrian Guľa, DAC: „Teší nás víťazstvo a zároveň aj podpora fanúšikov, ktorí za nami prišli aj v tomto počasí. Vonku sme nevyhrali 10 mesiacov, čo je nesmierne dlhá doba a bolo to cítiť aj na našom výkone. Aj po góle nám chýbala ľahkosť. Červená karta nám paradoxne skôr ublížila, pretože sa súper zomkol. Cítili sme, že zápas treba vyhrať, viackrát nám trojbodový zápis ušiel, aj naposledy v Skalici. Výkon ovplyvnila aj skutočnosť, že sme 3 týždne nehrali ligový zápas, no napriek tomu všetkému sme vyhrali vonku. Víťazstvo sa nerodilo ľahko, na konci bol závar aj pred našou bránkou, no napriek tomu sme to zvládli. Herne sa naďalej máme kam posúvať.“
Jozef Kostelný, Liptovský Mikuláš: „Odohrali sme ďalší z našich klasických zápasov. Náš výkon bol celkom dobrý. V úvodných dvadsiatich minútach sme boli vyrovnaným súperom. Potom sme si dali zbytočný vlastný gól. Myslím, že pri centri ani nebol súperov útočník pred bránkou. Potom sme prišli o Bedecsa po 2. žltej karte. V druhom polčase sme sa stiahli na vlastnú polovicu a stiahnutí sme čakali na šance z protiútokov. Pred koncom zápasu sme sa ich aj dočkali a škoda hlavne veľkej príležitosti Voška, ktorý pred koncom zápasu prekopol prázdnu bránku. Znovu sme doplatili na to, že nepremieňame šance, ktoré si vytvoríme a teraz sme si navyše dali aj vlastný gól.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Liptovský Mikuláš - DAC kliknite SEM!!!

MFK TATRAN LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:1 (0:1)