Reportáž: Veľké Lovce - DAC 0:6 (0:4)

Publikované: 19. august 2021 - 9:10
Proti štvrtoligovým Veľkým Lovciam sme celozápasovou prevahou jasne potvrdili rolu favorita. Po góloch Brunettiho, Nicolaescuho, Blackmana, Andzouanu, Sharaniho a Rymarenka sme vyhrali suverénne 6:0 a postúpili sme do 3. kola, v ktorom narazíme na lepšieho z dvojice Okoličná na Ostrove/Komárno.

Príležitosť ukázať sa dostali v pohári najmä hráči z lavičky. Tréner Németh v porovnaní s ligou nevymenil v základnej zostave len Dimuna, Nicolaescuho a Andzouanu. V pozícii jasného favorita sme sa do súpera zahryzli od úvodného hvizdu. V šiestej minúte prišiel aj úvodný gól. Pri Davisovej štandardke si súper umne pokryl každého nášho hráča, no aj napriek tomu sa Brunetti dokázal presadiť hlavou - 0:1. Po góle sme sa upokojili, no neuspokojili. Už o tri minúty poslal Dimun pas pred Mužoviča na Nicolaescu, no náš moldavský útočník bol v poslednej chvíli zablokovaný. Preťažená obrana domácich musela čeliť množstvu centrov či už z hry alebo zo štandardiek. Nesmierne horúco bolo opäť v 15. minúte. V nej Rymarenko po dlhom pase prekonal gólmana Veľkých Loviec, no na bránkovej čiare ho zastúpil kapitán D. Krčmár. O tri minúty sme viedli pohodlným dvojgólovým náskokom. Po rohovom kope sme si podržali loptu, až Nicolaescu tvrdým pokusom k ľavej žrdi prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste - 0:2. Pokračovali sme v sústavnom tlaku, Veselovský ho v 26. minúte využil na strelu spoza šestnástky, brankár tento pokus odvrátil na roh. Po pol hodine sa vo výnimočnej situácii pokúsil pravdepodobne Palo prekvapiť nášho gólmana, loptu totiž z rohového kopu poslal rovno na našu bránku, no Vantruba bol pozorný. V 36. minúte Rymarenko ani Dimun svoje šance nevyužili, no o minútu na to sa Veľké Lovce bránili márne. Andzouana vysunul Blackmana na kraj pokutového územia, panamský obranca sa aj z ostrého uhla pokúsil prekvapiť domáceho gólmana a strelou k bližšej žrdi sa mu to aj podarilo - 0:3. O tri minúty sme sa radovali z ďalšieho zásahu. Rymarenkovu strelu ešte Mužovič vyrazil, no presne na Andzouanove kopačky, ktorý sa pri dorážke do prázdnej bránky nemohol mýliť - 0:4. Boli sme pri chuti, a tak sme v 42. minúte mohli pridať už piaty gól. Andzouana si aj tiesnený na hranici pokutového územia spracoval dlhý pas, vypálil, no túto tutovku už domáci gólman pokryl. Po celopolčasovej prevahe bolo už po prvom dejstve rozhodnuté o postupujúcom.

Do druhej polovici stretnutia nastúpili pri jasnom vedení už aj Malý, Fábry a Sharani, ktorí vystriedali Brunettiho, Dimuna a Andzouanu. V 52. minúte mal po slušnej prihrávke od Sharaniho gól na kopačke Rymarenko, jeho pokus však tesne minul priestor troch žrdí. Na druhej strane sa o štyri minúty pri jednej z mála príležitostí dostal k strele Švec, nášho Vantrubu však menej razantný pokus vystrašiť nemohol. Obraz hry sa z pohľadu držania lopty v druhom polčase nezmenil, no pri vedení 4:0 sme sa do gólových príležitostí dostávali pomenej. V 68. minúte sme predsa len pridali piaty zásah, Nebyla našiel z pravého krídla absolútne voľného Sharaniho, ktorý s maximálnou ľahkosťou doklepol loptu do opustenej svätyne - 0:5. O dve minúty sa už Rymarenko po parádnej Fábryho prihrávke snažil prelobovať Mužoviča v bránke, no tesne mu tento úmysel nevyšiel. Aj v 71. minúte naša akcia smrdela gólom, Sharani však bol v nebezpečnej pozícii faulovaný. Popri množstve gólov sme množstvo príležitostí aj zahodili. Sharani napríklad v 77. minúte po Rymarenkovej prihrávke ako na podnose ani nie z piatich metrov nikým nekrytý prestrelil. Rovnako pochodil aj o dve minúty, tentokrát mu ľahučký lob poslal Davis, no Sharaniho strela sa medzi tri žrde nezmestila. Na definitívnych 6:0 po celozápasovom snažení zaslúžene stanovil Rymarenko, keď zúžitkoval Sharanim predĺženú prihrávku od Veselovského. Gól strelil novicovi na ihrisku, Bellušovi, ktorý si na loptu ani nestihol stiahnuť. Brankár Belluš však v ďalších minútach svoje mužstvo už podržal, a preto sa po príležitostiach Sharaniho, Nebylu aj Rymarenka výška skóre nemenila. Záverečný hvizd už len definitívne spečatil náš postup.

Po nevydarenom úvode sezóny sme si chuť aspoň čiastočne napravili v pohári. Veríme teraz, že povznešenejšiu náladu si prenesieme aj do víkendového súboja, v ktorom na domácom trávniku privítame Trenčín v nedeľu 22. augusta o 20:00. Tretie kolo Slovnaft Cupu je zase na programe až v septembri.

Antal Németh, DAC: „V pohárovom stretnutí si s nami zmeral sily veľmi sympatický klub. Celkom sa mu darilo, no ukázali sa kvalitatívne rozdiely. Víťazstvo nám môže dať veľa sebavedomia, no nemali by sme preceňovať ani tento šesťgólový triumf. Musíme zostať pri zemi, no verím, že hráči, ktorí v predošlých dueloch bojoval so sebavedomím, ukážu vo víkendovom dueli viac odvahy. Dnes všetci podali dobré výkony, všetci sa snažili zo seba dostať maximum. Niektorí však boli úspešnejší, druhí zase menej. Verím, že nás cez víkend čaká pozitívnejšia atmosféra, no ešte raz chcem zdôrazniť, že toto víťazstvo nemôžeme preceňovať. Vďaka niekoľkým dobrým ťahom, niekoľkým dobrým riešeniam verím, že môžeme v nedeľu nastúpiť s väčším sebavedomím.“
Roman Sloboda, Veľké Lovce: „Favorit si vybojoval zaslúžené víťazstvo. Dunajskostredčania boli lepší v každom aspekte. Pre nás však bol zápas s takýmto súperom sviatkom. Teším sa, že nám toto zápolenie spravilo dobrú reklamu a zviditeľnilo nás. Už sa však pozeráme na nedeľný zápas proti Kolárovu, v ktorom si na domácej pôde chceme vybojovať víťazstvo.“

!!!Pre ŽIVÝ textový prenos zo stretnutia Veľké Lovce - DAC kliknite SEM!!!

TJ VEĽKÉ LOVCE - FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA 0:6 (0:4)
Slovnaft Cup, 2. kolo, 18.8.2021, 17.00 h

Góly: 6. Brunetti 0:1, 18. Nicolaescu 0:2, 37. Blackman 0:3, 39. Andzouana 0:4, 68. Sharani 0:5, 83. Rymarenko 0:6
Rozhodovali: Libiak - Jekkel, Tůma, ? divákov
DAC: Vantruba - Blackman (60. Ciganiks), Mugamedbegovic, Brunetti (46. Malý), Davis (K) - Dimun (46. Fábry), Njie - Veselovský - Andzouana (46. Sharani), Nicolaescu (60. Nebyla), Rymarenko
Veľké Lovce: Mužovič (81. Belluš) - Vančík (81. V. Krčmár), Bašťovanský (51. Bačík), D. Krčmár (K), Palo - Brezanský (72. Mihók), Pajer, Gujdák, Ďurica (51. Suranski) - Švec, Jamriška