Back to top

S. Síthová: V školách sa prezenčne vzdeláva 89 percent žiakov

Publikované: 11. november 2021 - 14:36
Aktuálne sa v školách prezenčne vzdeláva 89 percent žiakov, dištančným spôsobom 11 percent školákov. Počas stredajšieho rokovania vlády to uviedla štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Svetlana Síthová. Dáta poskytlo 90 percent škôl.
S. Síthová: V školách sa prezenčne vzdeláva 89 percent žiakov

Z 11 percent dištančne vzdelávajúcich sa 9,2 percenta žiakov vzdeláva online, zvyšok prostredníctvom pracovných listov či telefonicky. Štátna tajomníčka rezortu školstva uviedla, že čísla v školách sú približne rovnaké, avšak situácia v regiónoch je vážna. Poprosila všetkých o zodpovednosť a o to, aby ľudia zvážili aj očkovanie. Podľa jej slov sú školy otvorené v každom okrese.
 

"Situácia v školách je konštantná a neexistuje dôvod na zatvorenie škôl ani v jednom okrese. Školy stále fungujú naprieč celým Slovenskom a zatvárajú sa len triedy, kde sa vyskytne alebo kde je pozitivita u konkrétneho žiaka, ktorý triedu navštevuje," priblížila.
 

Štátna tajomníčka vyjadrila potešenie nad zaočkovanosťou zamestnancov škôl. "V Dunajskej Strede je zaočkovaných 79 percent, v Bratislave 75, v Šali a Prešove 74 percent, v Ružomberku 72 percent," dodala. Najviac zaočkovaných mladých ľudí vo veku od 12 do 17 rokov je v Bratislave (56 percent), Senci (51 percent) a Pezinku (45 percent).

V predchádzajúcom týždni vykonali v školách vyše 330.955 antigénových samotestov. "Piaty týždeň po sebe je to najväčší počet antigénových samotestov. Miera pozitivity z týchto testov je 1,2 percenta," priblížila Síthová. Ako dodala, momentálne evidujú 2,4 percenta zamestnancov škôl s aktívnym ochorením COVID-19 a jedno percento žiakov pozitívnych na toto ochorenie.

(TASR/Felvidék.ma)

Toto ste už čítali?

Cookies