Back to top

S videom: Vo Vermesovej vile znela komorná hudba

Publikované: 27. máj 2021 - 9:37
Po dlhom čase mohla v Dunajskej Strede opäť zaznieť vážna hudba. Na otváracom koncerte XXIX. Dunajskostredských hudobných dní mohli návštevníci vidieť, počuť Komorný orchester Beliczay vo Vermesovej vile, ktorá poskytla domov Galérii súčasných maďarských umelcov.
S videom: Vo Vermesovej vile znela komorná hudba

Pre pandemickú situáciu mohli záujemcov privítať iba v obmedzenom počte. Aby sa si hudobný zážitok mohli vychutnať viacerí poslucháči, Základná umelecká škola v Dunajskej Strede vysielala koncert naživo na svojej sociálnej stránke.

Túto lahôdku z vážnej hudby interpretoval Komorný orchester Beliczay, ktorý si v roku 2018 vytýčil za cieľ popularizáciu vážnej hudby.

Členmi komorného orchestra pod vedením Jozefa Horvátha, koncertného majstra Slovenskej filharmónie, sú vynikajúci slovenskí a maďarskí hudobníci z najprestížnejších veľkých orchestrov v štáte.

Na hodinovom koncerte popri dielach Bacha, Mozarta a Bartóka zazneli aj diela skladateľa Gyulu Beliczay, rodáka z Komárna.

Katalin Kollár, riaditeľka ZUŠ na našu otázku odpovedala, že na budúci týždeň ponúknu verejnosti klavírny koncert, o podrobnostiach budú včas informovať na svojej sociálnej stránke.

Text a foto: Rózsár Vince

Toto ste už čítali?