Nachádzate sa tu

Seishin Karate Klub znova úspešný

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, február 8 - 12:00 | Šport
Minulý víkend sa v poľskom Rzeszówe uskutočnila medzinárodná súťaž v karate, Karpatský pohár, s účasťou z 12 krajín (Rakúsko, Belgicko, Česko, Chorvátsko, Španielsko, Litva, Bielorusko, Ukrajina, Maďarsko, Švédsko, Slovensko a Poľsko), prišlo 600 karatistov zo 70 klubov, čo je už takmer ako majstrovstvá Európy.
Seishin Karate Klub znova úspešný

Súťažiaci Seishin Karate Klubu pricestovali už v piatok, zaregistrovali sa a odvážili. V sobotu dopoludnia po slávnostnom otvorení sa začalo súťažiť.

Prvý bol Cserepes Zoltán zo Zemianskej Olče, rozhodca rozhodol však v prospech jeho maďarského súpera. Markovics Ádám z Kameničnej dostal poľského súpera. Žiaľ, domáce prostredie "bolo nahnuté", a tak zvíťazil domáci.

Hupian Kristína, takisto zo Zemianskej Olče premohla podľa rozhodnutia rozhodcov svoju španielsku súperku.  Vo finále už však nezvládla o 15 kg ťažšiu ukrajinskú súperku, a tak v kategórii dospelých +65 kg získala vynikajúce 2. miesto.

Všetkým zo srdca blahoželáme, aj tým, ktorým sa tentokrát nepodarilo dostať sa na stupne víťazov. Členovia klubu sa vo februári zúčastnia súťaží v Maďarsku a Chorvátsku.  

Sensei Markovics János 4. dan