Back to top

Situácia je takmer ružová, s menšími chybičkami krásy

Publikované: 29. máj 2017 - 14:33
Práce na obnovu a skrášlenie ružového parku v Ružovom háji sa začali minulý rok koncom septembra.

Po 8 mesiacoch sme sa informovali u riadiaceho pracovníka, Viktora Harmanovského z Municipal Real Estate, s.r.o., v akom stave je dnes park.
– Vyzerá to, že ovocie našej práce dozrelo: tráva je hustejšia a zelenšia, ruže začínajú kvitnúť. Minulá zima bola tvrdšia než na aké sme si zvykli v poslednom období, ale 99% kríčkových ruží prežilo veľké mrazy. Stromčekové zimu neprežili, ale tie sme v utorok nahradili. Ešte máme jednu dôležitú úlohu, v parku by sme chceli umiestniť odpadkové koše, aby jeho návštevníci mali kam odhodiť smeti.

– Aký majú vzťah k novému parku obyvatelia, návštevníci?
– S kolegami park často navštevujeme, stretávame tu odpočívajúcich, besedujúcich návštevníkov a môžem potvrdiť, všetkým sa páči. Sú samozrejme aj výnimky, ktoré si myslia, že ruže vysadené pre verejnosť by v ich záhrade boli na lepšom mieste. Bolo pre nás nepríjemným zážitkom, keď sme na jar zistili, že 4 guľaté kríčky zmizli a aj z vysokých kríčkových ruží boli 4 z nich vytiahnuté zo zeme aj s koreňmi. V takejto chvíli nechápem ako môže niekto druhých ukrátiť. V týchto dňoch sme už nahradili aj ukradnuté kusy novými.

– Ako sa dá zabrániť krádežiam rastlín?
– Aj touto cestou žiadame občanov v prípade, že sú svedkami krádeže či poškodzovania, nech zavolajú na mestskú políciu. Možno by bolo vhodné umiestniť do parku v budúcnosti aj kamery.

Toto ste už čítali?

Cookies