Back to top

ŠK 1923 Gabčíkovo - DAC B/Vrakúň 0:1 (0:1)

Publikované: 12. apríl 2018 - 14:29
Almásiho gólom sme odplatili prehru z jesene, víťazstvo mohlo byť aj výraznejšie. Bolo to derby ako sa patrí - šance, excelentný Jedlička, iskrenie v závere, päť žltých a jedna červená karta. Juniorka DAC-u vyhrala tretí zápas v rade.

ŠK 1923 Gabčíkovo - DAC B/Vrakúň 0:1 (0:1)

11. apríla 2018, streda, 16.30 hod

Gól: 44. Almási

Rozhodoval: Otiepka - 250 divákov

DAC B/Vrakúň: Slávik - Živković, G. Varga (46. Viola), Kone, Szelle (70. Janček) - Tešlár, Kontár - Rymarenko, Mervó (48. Liashenko), Iván (90. Tornyai) - Almási. Tréner: Branislav Fodrek.

Hodnotenie trénera

Branislav Fodrek: „Hral sa výborný derby zápas so všetkým, čo k tomu patrí. Veľa ľudí si našlo cestu na štadión a videli bojovný, fyzicky náročný zápas, ktorý priniesol veľa šancí. V závere zohrali rolu aj emócie, ale aj to patri k futbalu a len potvrdili náboj zápasu, že oba tímy chceli vyhrať. Výborne sme vstúpili do zápasu, prvý polčas bol z našej strany veľmi dobrý. Hneď v úvode sme spálili tri čisté gólové príležitosti. Aj keď na konci prvého dejstva sme išli zaslúžene do vedenia, mohli sme v polčase viesť oveľa vyšším rozdielom a zvyšok zápasu by bol pre nás jednoduchší. Takto súper cítil šancu až do konca, v druhom polčase zvýšil aktivitu a dostali sme sa mierne pod tlak, hlavne po nakopávaných loptách a po štandardných situáciách, ktorých bolo hlavne v závere veľmi veľa. Chlapci bránili zodpovedne a obetavo, na čele s výborným Jedličkom v bráne, ktorý nás párkrát podržal. Súper hral v závere vabank a my sme z viacerých protiútokov v prečíslení mohli definitívne rozhodnúť. Chlapci opäť podali kolektívny a koncentrovaný výkon, podložený maximálnym nasadením a túžbou po víťazstve. Myslím si, že o ten gól sme boli lepší ako domáci a som veľmi rád, že sme po dlhšom čase uspeli aj v derby zápase.“

V nedeľu v Galante sa juniorka pokúsi nadviazať na svoje doterajšie jarné výkony, hrá sa od 15.30 h.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies