Back to top

Šoférke v nebezpečnej situácii ohrozujúcej plynulosť premávky pomohla mestská polícia

Publikované: 2. november 2022 - 10:37
Vďaka duchaprítomnosti spolucestujúcej a rýchlej reakcii hliadky mestskej polície k väčšiemu nešťastiu nedošlo - šoférku sa podarilo z nebezpečnej situácie zachrániť - informoval náš portál náčelník mestskej polície Tibor Csiba.
Šoférke v nebezpečnej situácii ohrozujúcej plynulosť premávky pomohla mestská polícia

Hliadka mestskej polície v zložení nadporučík Tomáš Dohorák a nadpráporčík Tibor Hakszer v pondelok popoludní na Hlavnej ulici spozorovala, že na frekventovanej ceste bráni zvláštne stojace vozidlo plynulej premávke. Spolucestujúca, ktorá vystúpila z auta, povedala policajtom, že si všimla, že vodičke začína byť nevoľno, a keďže vzápätí už nereagovala na jej otázky, stiahla šoférke nohu z plynového pedálu a vypla motor auta.

Šoférka naďalej nebola schopná odpovedať na otázky policajtov, preto jej odopli bezpečnostný pás, umiestnili ju do stabilizovanej polohy vedľa auta a následne privolali záchranku. Do príchodu záchranky postupovali podľa pokynov pracovníčky tiesňovej linky. Následne vodičku, ktorá pravdepodobne dostala záchvat, uložili na nosidlá a pomohli jej do sanitky; pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci ju odviezli na vyšetrenie do nemocnice.

Členovia policajnej hliadky zdôraznili, že v tomto prípade bola rozhodujúca duchaprítomnosť spolucestujúcej, no aj viacerí okoloidúci ochotne ponúkli pomoc.

-rovin-
foto: mestská polícia

Toto ste už čítali?

Cookies