Nachádzate sa tu

Športovať možno aj pomocou palice

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, júl 27 - 10:02 | Šport
V sobotu popoludní, i keď počasie strašilo návštevníkov kúpaliska aj súťažiacich, sa uskutočnila súťaž „Sasat“ o dunajskostredský pohár v preťahovaní palice.
Športovať možno aj pomocou palice

Obľúbený národný šport v Jakutsku sa snaží – s väčším-menším úspechom – udomácniť sa v našom prostredí. Cieľom tejto športovej disciplíny vzniknutej v Ázii je, aby športovec získal krátku palicu, ktorú drží v rukách jeho protivník, alebo ho z jeho priestoru pretiahol do svojho. Zdá sa, že je to jednoduché, ale vyžaduje si šikovnosť, občas sa medzi rutinnými súťažiacimi objaví aj rafinovanosť, v záujme získania výherných bodov.

Tentoraz organizátori smutne konštatovali, že mnohí súťažiaci odriekli účasť na poslednú chvíľu, takže sa snažili podujatie obohatiť pokusmi návštevníkov, ozajstné veľké boje sa nekonali.

Márk András, predseda klubu Sasat a organizátor súťaže nášmu portálu povedal, že sa budú snažiť na jeseň zorganizovať súťaž väčších rozmerov, tiež v Dunajskej Strede, o ktorej sa záujemcovia včas dozvedia prostredníctvom nášho portálu.

Náladu sobotného popoludnia vám priblížia naše snímky.

Text a foto: Rózsár Vince