Back to top

Štyri nové hráčky a nový tréner v družstve HC DAC

Publikované: 7. máj 2020 - 15:43
HC DAC Dunajská Streda prvý rok účinkoval v MOL Extralige, a ako nováčik s výborným výkonom. Družstvo stálo v tabuľke na 10. mieste, keď zakročil koronavírus. Vedúci klubu aj tak nezaháľali, pripravujú sa na nasledujúcu sezónu. O zmenách sa pre denník Šport vyjadril predseda klubu Zoltán Horváth.
Štyri nové hráčky a nový tréner v družstve  HC DAC

Vedúci klubu získali pre družstvo 30 ročnú brankárku Viktóriu Oguntoye, ktorá podpísala dvojročnú zmluvu, a po ukončení kariéry môže naďalej pôsobiť v Dunajskej Strede  ako trénerka brankárok. Hráčka zo Štúrova pôsobila medzi rokmi 2018 a 2020 v Debrecíne, predtým hrala aj v Dunaújváros-i, Érde a v  Győri. Ako dobrý ťah sa zdá byť sestra Boglárky Bízik, Réka Bízik, ktorá sa na jeden rok zaviazala hrať v družstve  DAC. Tretia nová hráčka je Kristína Pastoreková, ktorá naposledy bola hráčkou družstva v českom Veselí, po vypršaní zmluvy príde na Žitný ostrov. Štvrtá nová tvár je Beatrix Elö z družstva Hypo Niederösterreich.  

K zmene došlo aj na trénerskej lavici, španiela Mena Xavi vymení skúsený maďar Viktor Debre, ktorý viedol hádznárky maďarského Egeru. Okrem Dominiky Kozma z družstva nikto neodchádza, Kata Juhos sa po materskej dovolenke už čoskoro môže vrátiť. Ako Zoltán Horváth ďalej povedal, klub momentálne pôsobí za prísnych hygienických opatrení, ktoré hráčky akceptovali. Po začiatočnej sezóne si klub vytýčil cieľ umiestniť sa v prvej šestke.

sportolunk.sk

Toto ste už čítali?

Cookies