Back to top

Talentovaný Daniel Szalma s prvou profi zmluvou

Publikované: 28. júl 2020 - 13:15
Vedenie nášho klubu si poistilo služby 16-ročného Daniela Szalmu. Talentovaný obranca DAC U19 podpísal dvojročnú zmluvu, ktorá obsahuje aj opciu na ďalšiu sezónu.
Talentovaný Daniel Szalma s prvou profi zmluvou

Daniel Zsolt Szalma (nar. 9.9.2003) je hráčom nášho klubu od svojich trinástich rokov a napriek mladému veku patrí už k stabilným hráčom devätnástky. V pätnástich sa viackrát ocitol v kabíne áčka, v drese ktorého si zahral aj v troch prípravných stretnutiach. Vlani v lete nastúpil v dueli DAC-Šamorín, na jeseň proti Slovensku 21 a v úvode tohto roka v rámci zimnej prípravy odohral celý zápas so Skalicou.

V priestoroch MOL Akadémie Szalma v prítomnosti svojho agenta Emila Kovaroviča a otca podpísal prvý profesionálny kontrakt v kariére. Ten platí na najbližšie dve sezóny a obsahuje aj opciu na ďalší rok.

„Som veľmi šťastný, že mi DAC ponúkol profesionálnu zmluvu a budem sa snažiť počas týchto dvoch rokov vydať zo seba maximum. Pocity mám výborné, teším sa, že môžem byť aj naďalej súčasťou žlto-modrej rodiny. Rád by som sa čím skôr prebojoval do zostavy prvého mužstva. Chcem trénerov presvedčiť v tréningovom procese a pokiaľ dostanem príležitosť, aj v zápasoch,“ vyjadril sa mládežnícky reprezentant, ktorý sníva o anglickej alebo nemeckej lige. Fyzicky dobre pripravený hráč s veľkou hernou inteligenciou a perspektívou sa najlepšie cíti v strede obrany, ale v prípade potreby dokáže zahrať aj na jej krajoch. Jeho vzorom je stopér Realu Madrid Sergio Ramos. „Je to skutočný líder a kapitán, ktorý dokáže povzbudiť spoluhráčov a páči sa mi aj jeho štýl hry. Chcel by som sa mu podobať.“

„Dani sa narodil v roku 2003, čiže je stále veľmi mladým futbalistom. Napriek tomu ho sledujeme už dlhšiu dobu. Minulú sezónu absolvoval so staršími, v kategórii U19. Je tiež členom reprezentácie do 17 rokov. Pochádza z nášho regiónu a v minulosti sa oňho zaujímali zahraničné kluby. Museli sme ho presvedčiť, že tu je správne miesto pre jeho ďalší rozvoj. Viackrát sme ho zaradili aj do tréningového procesu dospelých a pomaly ho pripravujeme na to, aby bol schopný hrať v Šamoríne a zároveň bol aj oporou devätnástky. Dani je zaujímavým futbalistom, hráva na poste stopéra a je pravák. Veríme, že sa čím skôr vystrábi z aktuálneho zranenia a že ho v našom klube čaká svetlá budúcnosť,“ vyjadril sa Jan Van Daele, športový riaditeľ DAC-u.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies