Back to top

Taras Kačaraba prestupuje do DAC-u

Publikované: 8. február 2024 - 12:35
Najnovšou posilou DAC-u pred štartom jari sa stal ukrajinský reprezentačný stopér, ktorý prichádza z pražskej Slavie. Podpísal zmluvu na dva a pol roka.
Taras Kačaraba prestupuje do DAC-u

Káder DAC-u sa pred štartom jarnej časti rozšíril o známe meno. Z pražskej Slavie zamieril na Žitný ostrov ukrajinský reprezentant Taras Kačaraba. 29-ročný stredný obranca podpísal zmluvu platnú do leta 2026.

Taras Ivanovič Kačaraba sa narodil 7. januára 1995 v meste Žydačiv na západe Ukrajiny. Po začiatkoch v rodnom meste zamieril do Karpaty Ľvov, kde hrával za mládežnícke tímy. V sedemnástich sa stal hráčom Šachtaru Doneck. Premiéru v najvyššej ukrajinskej súťaži zažil v ročníku 2014/15 v rámci hosťovania v Hoverle Užhorod. Po návrate do Šachtaru nastupoval za mládežnícke kategórie, viackrát si zahral aj v UEFA Youth League. Ukrajinu reprezentoval v rôznych juniorských výberoch, v roku 2014 sa predstavil na ME U19, o rok neskôr na MS U20, kde sa Ukrajinci prebojovali do vyraďovacej fázy. Počas hosťovania v klube Zirka Kropyvnyckyj si ho vyhliadol Slovan Liberec, kam zamieril vo februári 2018. Po troch vydarených rokoch pod Ještědom sa sťahoval do Slavie Praha. V drese zošívaných oslavoval jeden majstrovský titul a dve víťazstvá v Českom pohári. Celkovo si v českej a ukrajinskej prvej lige pripísal cez 160 štartov, ďalších 26 pridal v európskych pohároch.

Kačaraba sa na jeseň 2021 prvýkrát predstavil aj v najcennejšom drese, ďalšie dva reprezentačné štarty pridal v roku 2022.

„Na začiatku sezóny som sa zranil, hrával som menej, navyše mi končila zmluva, preto som cítil, že potrebujem zmenu. Mal som dve ponuky, jednu z kórejskej ligy a druhú z DAC-u. Rozhodol som sa pre Dunajskú Stredu, pretože je mi bližšie mentalitou a stavia si najvyššie ciele, podobne ako Slavia. Verím, že všetci odvedieme dobrú prácu a pozdvihneme klub na vyššiu úroveň. Prichádzam plný energie a motivácie pomôcť mužstvu. Vždy hrám naplno, snažím sa na ihrisku odovzdať maximum. O to isté sa budem snažiť aj tu, aby sa fanúšikovia bavili mojou hrou a výkonmi mužstva. Pre mňa je teraz dôležité hrať znova celé zápasy a v nich ukázať kvalitu, pretože sa túžim vrátiť do reprezentácie. Verím, že ja pomôžem DAC-u a DAC pomôže mne,“ skonštatoval po podpise zmluvy 189 cm vysoký stopér, ktorý bude u nás nastupovať s číslom 33.

„V osobe Tarasa Kačarabu k nám prichádza osobnosť, futbalista s veľkým množstvom skúseností, od ktorého očakávame, že bude okamžitou posilou. Je to rýchly stopér, ktorý sa hodí do hry s vysoko postavenou obranou, schopný pomáhať tímu pri vysokom napádaní. Sme veľmi radi, že po rokoch v Slavii sa Taras rozhodol prijať našu ponuku. Prajem mu veľa úspechov v žlto-modrom,“ poznamenal výkonný riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

dac1904.sk / Nagy Krisztián

Toto ste už čítali?

Cookies