Back to top

Tento rok dozrel čas na fotovoltiku aj na južnom Slovensku

Publikované: 15. apríl 2021 - 12:26
Fotovoltické panely dokážu premeniť energiu slnka na elektrickú energiu, ktorú môže domácnosť zadarmo využiť pre svoju vlastnú spotrebu a ušetriť náklady na elektrinu. Mnohých však odrádza vyššia vstupná cena a navyše sa strácajú v spleti ponúk, ktoré poskytujú jednotliví dodávatelia. Ako sa v tejto ponuke zorientovať a podľa čoho si vybrať spoľahlivého dodávateľa fotovoltiky?
Tento rok dozrel čas na fotovoltiku aj na južnom Slovensku

Kvalitná fotovoltika má výkonové optimizéry

Vo fotovoltickom systéme môže prísť k zníženiu maximálneho výkonu panelov z rôznych dôvodov. Panely môže napríklad zatieniť strom, napadaný sneh, lístie či iné znečistenie. Pri tradičnom zapojení fotovoltických panelov najslabší panel znižuje výkon všetkých ostatných. V praxi to znamená, že ak klesne výkon jedného panela na 50 %, aj ostatné môžu dosiahnuť iba 50 %-ný výkon. Fotovoltické riešenie tým pádom nevyrába toľko energie, koľko by mohlo.. 

Pri fotovoltike s výkonovými optimizérmi od ZSE však vyrába každý panel maximálne množstvo energie a nedochádza k stratám výkonu pri ostatných paneloch. Ak poklesne výkon jedného panela, výkon ostatných panelov to neovplyvní, čiže pracujú na 100 %. „Našim zákazníkom chceme poskytovať špičkovú kvalitu, preto máme v ponuke monokryštalické fotovoltické panely s výkonovými optimizérmi a technológiou Half-Cell, vďaka ktorej dosahujú veľmi vysokú efektivitu. Panely sú schopné dosiahnuť optimálny výkon aj pri slabom slnečnom svite. Osadzujeme ich na kvalitnú nosnú konštrukciu zhotovenú na mieru,“ tvrdí Miroslav Bištuť, odborník na zelené riešenia v ZSE.  

Garancia množstva vyrobenej elektriny z fotovoltiky 

Na trhu existuje len jedna spoločnosť, ktorá vie zákazníkovi garantovať objem vyrobenej elektriny z fotovoltiky„Neustále sa snažíme zatraktívniť fotovoltiku pre čo najviac záujemcov. Tento rok sme prišli s novinkou v podobe garancie objemu vyrobenej elektriny. Pre zákazníka to znamená, že ak mu ZSE garantuje napríklad 2 000 kW elektriny z fotovoltiky a zákazník v priebehu roka vyrobí len 1700 kW (napríklad vplyvom nepriaznivého počasia), zvyšných 300 kW mu vrátime na faktúre v rámci ročného vyúčtovania elektriny,“ dopĺňa Miroslav Bištuť zo ZSE.   

Rýchlejšia návratnosť s príspevkom až 1 500 €

Ďalším dobrým dôvodom, prečo tento rok dozrel čas na fotovoltiku je ten, že aj naďalej pokračuje dotačný program Zelená domácnostiam II, v rámci ktorého môžu záujemcovia o fotovoltiku získať finančný príspevok až 1 500 €„Zatiaľ sme pomohli získať finančný príspevok a inštalovali solárne riešenia pre viac ako 1100 zákazníkov. Aby sme fotovoltiku sprístupnili viacerým záujemcom, znížili sme tento rok zároveň ceny našich fotovoltických riešení až o 800 €. Podarilo sa to vďaka tomu, že sme lídrom na trhu a dokážeme nakupovať vo väčších objemoch a výhodnejšie. Túto úsporu premietame v celom rozsahu priamo zákazníkom v nižších cenách. Zároveň len v ZSE môžete ku svojej fotovoltike získať službu Virtuálna batéria, v ktorej si dočasne uložíte vyrobenú, ale nespotrebovanú elektrinu a zoberiete si ju naspäť vtedy, keď ju budete potrebovať.“ dodáva odborník zo ZSE.

Vďaka finančnému príspevku, nižším cenám za riešenie a službe Virtuálna batéria od ZSE sa vám investícia do fotovoltických panelov môže vrátiť už o necelých 10 rokov, pričom životnosť monokryštalických panelov je výrobcom garantovaná minimálne na 25 rokov. 

Nechajte si vypracovať nezáväznú ponuku

Ak uvažujete nad fotovoltikou pre svoju domácnosť, teraz je ten správny čas. Na webe ZSE si vyberte ktorékoľvek riešenie a vyplňte nezáväzný formulár.  Naši odborníci sa vám následne budú venovať v maďarskom jazyku a pripravia vám ponuku na mieru. V ponuke riešení od ZSE si môžete okrem fotovoltiky vybrať aj solárne kolektory na ohrev vody s finančným príspevkom až 1 750 €. 

www.zse.sk

(PR)

 

Toto ste už čítali?