Back to top

Tomáš Malec: Načase konečne bodovať naplno

Publikované: 15. september 2017 - 11:15
Rodina hrotového útočníka DAC-u je oddnes opäť spolu.


Tomáš Malec odohral v stredu svoj tretí zápas v našom drese, v ktorom dosiahol druhý gól. Po prípravnom duely s Diósgyőrom sa do streleckej listiny zapísal aj v pohárovom súboji na ihrisku Devínskej Novej Vsi. Netrafil sa len v ligovom stretnutí proti Prešovu. „Každý z týchto zápasov sme odohrali v inom zložení, zatiaľ som sa ešte nezžil so všetkými spoluhráčmi. Ale cítim na sebe, že napredujem. Som rád, že sa mi darí aj gólovo, akurát škoda tej šance proti Prešovu. Kombinácie nacvičené v tréningoch sa snažíme preniesť aj do zápasov, takže aj v tomto smere sa to zlepšuje,“ vyhlásil 24-ročný zakončovateľ.

Stredajší hladký triumf nad treťoligistom gólovo zariadila ofenzívna trojica Čmelík, Malec a Ashiru. Bez centimetra dvojmetrový hrotový útočník prekonal gólmana Šalamona v 62. minúte, keď prízemný center Domonkosa zblízka doklepol do siete. „Pohárové zápasy bývajú náročné pre všetky prvoligové tímy. Pamätám si ešte z čias, keď sme s Trenčínom pôsobili v druhej lige a v pohári sme hrali proti tímov z najvyššej súťaže, tak sme sa chceli proti nim čo najviac vyhecovať a bojovať. Mužstvá z nižších líg sa chcú vždy vytiahnuť, aj diváci ich tlačia pri každej možnej príležitosti. Bojujú, ale je vidno, že nie sú tak trénovaní a okolo sedemdesiatej minúty im dochádza energia. Dôležité bolo streliť rýchlo prvý gól, čo sa nám aj podarilo. Možno sme mohli pridať ešte jeden do polčasu, ale stále sme boli koncentrovaní. Druhý gól nás upokojil. Hrali sme proti mladému tímu, ktorý behal, bojoval. Bolo to ťažké, ale dôležité je, že sme postúpili,“ zhodnotil Malec stretnutie, v ktorom sme si vybojovali postup medzi 32 najlepších tímov Slovnaft Cupu.

V Dunajskej Strede bol od svojho príchodu v druhej polovici augusta sám. Oddnes to však už neplatí. „Cítim sa na Žitnom ostrove naozaj dobre a odteraz to bude ešte lepšie. Moja rodina - onedlho šesťmesačná dcérka s manželkou - prišli za mnou práve dnes, som veľmi šťastný. Po mentálnej stránke mi určite pomôže, že tu budú so mnou aj moji najbližší. Ešte som nemal čas príliš spoznávať mesto, poznám len tie časti, kam chodíme s chalanmi na kávu. Momentálne si zariaďujem byt a keďže bývam len pár krokov od katolíckeho kostola, snažím sa tam zájsť na modlitbu každý deň. Spoznal som sa aj s miestnym farárom, ktorý pravidelne chodí na naše zápasy,“ prezradil trenčiansky rodák, ktorý svoju manželku Lenku spoznal cez internet.

Spolu s mužstvom sa už poctivo pripravuje na nedeľňajší súboj pri Žitave. V máji sme na ihrisku ViOn-u zaknihovali pamätné víťazstvo gólmi v úplnom závere. Bol to náš prvý trojbodový záber v Zlatých Moravciach, vyšiel na dvanásty pokus. Tomáš Malec už na tomto štadióne tiež zažil gólovú aj víťaznú radosť. Bolo to ešte v trenčianskych farbách. „Bodaj by sa tá výhra zopakovala aj teraz s DAC-om! Bude to však veľmi náročný zápas, Zlaté Moravce sú doma silné. V posledných dvoch zápasoch sme postrácali body, takže je načase konečne naplno zabodovať. Pôjdeme tam s cieľom vyhrať, no až samotný zápas ukáže, ako to dopadne. Chceme získať tri body, ale bude to náročné,“ dodal kráľ strelcov našej ligy zo sezóny 2013/14.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies