Back to top

Trošku jari na Veľkú noc

Publikované: 4. apríl 2023 - 6:54
Týždeň sa začal chladným, veterným ránom a vietor u nás určite ešte chvíľu pobudne – vďaka čomu budú pocitové teploty ešte nižšie ako tie skutočné namerané na teplomere. Do Veľkej noci sa však počasie pravdepodobne oteplí.
Trošku jari na Veľkú noc

Týždeň sa začal pomerne chladne a až do víkendu sa denná teplota udrží na hodnotách pod 10 stupňov. Po nociach treba počítať aj s mrazmi, ktoré, žiaľ, môžu spôsobiť škody počas vegetačného obdobia. Už i tak nízka teplota sa nám bude zdať ešte nižšia kvôli veľmi silnému vetru...

Počas víkendu by sa na nás ale mala konečne usmiať jar - meteorológovia síce sľubujú vyššiu oblačnosť, nočné mrazy však pominú a ortuť teplomera cez deň vystúpi nad 10 stupňov.

Hoci oblaky budú v druhej polovici týždňa vytrvalo zakrývať slnko, meteorologická služba nepredpovedá mimoriadne daždivý deň.

Pre silný vietor a jeho nárazy až do 85 km/h vydal Slovenský hydrometeorologický ústav na pondelok a utorok výstrahu prvého stupňa. Až do stredy je v platnosti aj výstraha prvého stupňa kvôli nočným mrazom, ktoré určite neprospejú prebúdzajúcim sa stromom a rastlinám.

Našim čitateľom prajeme pekný týždeň a veselú Veľkú noc!

SHMÚ, -rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies