Back to top

TTSK: Župa ohlásila zámer výstavby novej Hádzanárskej haly v Dunajskej Strede

Publikované: 6. september 2023 - 8:52
Trnavský samosprávny kraj v rámci skvalitňovania športovej infraštruktúry pri stredných školách, ktorých je zriaďovateľom, plánuje postaviť Hádzanársku halu pri Spojenej škole v Dunajskej Strede, ktorá bude slúžiť ako tréningové centrum pre študentov. Tento zámer dnes ohlásil trnavský župan Jozef Viskupič na tlačovom brífingu, ktorého sa zúčastnil aj trnavský vicežupan József Berényi a riaditeľ školy László Szabó.
TTSK: Župa ohlásila zámer výstavby novej Hádzanárskej haly v Dunajskej Strede

„Trnavská župa dlhodobo vytvára podmienky na rozvoj športu, športových aktivít i športovej infraštruktúry naprieč celým krajom. Budúci týždeň otvárame tri zmodernizované športoviská, a to v Trnave, Hlohovci a Piešťanoch. Tento rok sme tiež postavili novú telocvičňu pri Gymnáziu Ladislava Dúbravu v Dunajskej Strede, či zmodernizovali športový areál pri Obchodnej akadémii v Senici. Záleží nám na rozvoji možností športového vyžitia a zdravého životného štýlu obyvateľov, preto sme sa rozhodli vybudovať Hádzanársku halu pri Spojenej škole v Dunajskej Strede, kde má tento šport dlhoročnú tradíciu. Hala bude slúžiť ako tréningové centrum pre študentov stredných škôl, zároveň bude sprístupnená aj pre verejnosť, uviedol trnavský župan Jozef Viskupič s tým, že športovisko podobného charakteru župa začne stavať v najbližších týždňoch aj v Senici.

Trnavský vicežupan József Berényi doplnil, že „podstatným pilierom pri rozvoji infraštruktúry je pre nás aj regionálna spravodlivosť, a to platí pri rekonštrukciách ciest ako aj rozvoji školstva, a v tomto prípade konkrétne oblasti športu. Som rád, že aj v Dunajskej Strede pokračujeme v realizácii potrebných projektov.“

Trnavská župa po vyhotovení projektového zámeru vyhlási verejné obstarávanie na zhotoviteľa projektovej dokumentácie, či už na vybudovanie úplne nového objektu alebo prestavbu a rekonštrukciu existujúcej telocvične Spojenej školy v Dunajskej Strede.

„Teším sa, že Trnavský samosprávny kraj skvalitňuje a podporuje rozvoj športu mládeže i širokej verejnosti aj v Dunajskej Strede. Predovšetkým ženská hádzaná má v našom meste tradíciu a zaslúži si našu pomoc k jej ďalšiemu rozvoju. Som si istý, že nová Hádzanárska hala zvýši úroveň tohto prekrásneho športu,“ doplnil riaditeľ Spojenej školy v Dunajskej Strede László Szabó.

Ako povedal prezident klubu HC DAC Zoltán Horváth „každý krok, ktorý vedie k rozvoju infraštruktúry v športe je veľkým prínosom pre región a adresne pre mladé talenty, ktoré v tomto prípade budú môcť využiť tréningové centrum.“

Okrem toho má župa v pláne vybudovanie Hokejovej akadémie v Trnave, ktorá je jej najväčším investičným projektom. Na jej výstavbu použije kraj 14 miliónov eur z úveru  od National Development Fund II, ktorý je určený na financovanie oprávnených nákladov investičných projektov, čím sa budú zaoberať aj krajskí poslanci na najbližšom Zastupiteľstve TTSK.

(ttsk)

Toto ste už čítali?

Cookies