
Nový týždeň sa pre mužstvo DAC-u začal v novom prostredí. Kým včerajšok sa niesol najmä v znamení cesty do Beleku, dnes sa už žlto-modrí naplno vrhli do tréningového procesu. Povedzme si, ako vyzerá jeden deň na sústredení.
Tréner Joao Janeiro na pondelok naplánoval dvojfázový tréning, pričom ten prvý sa začal doobeda o 9.30 h tureckého času (doma je o dve hodiny menej). Napriek slnečnému počasiu bol citeľný chlad, teplomer ukazoval 7 stupňov Celzia.
Intenzívne cvičenia sa striedali v rýchlom slede a z tvárí hráčov bolo jasné, že si ich užívajú - azda najviac súťaž v streľbe (víťazné mužstvo vidíte na titulnej fotografii).
Poobedňajší tréning nasleduje o 15.30 h a po ňom hráči zamieria do relaxačného centra hotela s bazénom. Po spoločnej večeri ich čaká už len oddych s možnosťou masáže či využitím fyzioterapeutov.
Miestom, kde prebiehajú tréningy, je športové centrum nášho hotela, v ktorom sa nachádza 5 futbalových ihrísk s kvalitným, na tunajšie prostredie typickým hustým trávnatým povrchom. V tomto areály sa pripravujú tie mužstvá, ktoré sú ubytované vo všetkých hoteloch siete Papillon na okolí. Na susednom ihrisku napríklad prebiehal tréning ukrajinskej Oleksandriye aj s bývalým hráčom DAC-u Maksymom Tretiakovom, ktorý sa s veľkým úsmevom zvítal so známymi z nášho mužstva.
Toto ste už čítali?
Andreas Gruber: Rovnaké nasadenie bude potrebné aj naďalej
„Víťazstvo sme si zaslúžili, pretože od úvodného hvizdu...
Hodnotenie trénera po prípravnom zápase Widzew Łódź - DAC 1904 (0:0)
Ako videl bezgólovú remízu proti štvornásobnému poľskému...
