Nachádzate sa tu

Učiť sa od najlepších sa oplatí

Toto ste už čítali?

Publikované: 2020, marec 11 - 16:34 | Šport
Pod vedením najúspešnejšieho maďarského karatistu všetkých čias Gábora Rózsu Sensei koncom minulého týždňa vo vynikajúcej atmosfére prebiehal tréningový tábor Seishin karate klubu v Kameničnej.
Učiť sa od najlepších sa oplatí

Gábor, ktorý je päťnásobným majstrom Európy, svetovým majstrom váhovej kategórie, viedol tábor postavený od základov na vysokej odbornej úrovni. Začínajúce deti sa  mohli zúčastniť tréningu dvakrát po jednej hodine, pokročilí dvakrát po dvoch hodinách. V tábore sa zamerali na správne držanie tela, správne dýchanie, uvoľnenie, správne technické prevedenie a vnútorné vedenie seba samého. Témou druhého tréningu bol pohyb pri boji a správne technické prevedenie úderov a kopov. Po obsažnom tréningu, ku koncu dňa, boli všetci unavení – tak psychicky, ako aj fyzicky.

János Markovics, predseda celoštátneho spoločenstva karate Shinkyokushin a vedúci Seishin karate klubu sa poďakoval Gáborovi Rózsovi, že prijal pozvanie, karatistom za ich aktívnu účasť. Osobitne sa poďakoval Katike Badinka a Mihályovi Vesely, ktorí sa deťom postarali o voľnočasové aktivity.

-mj-, foto: Nagy Robert