Back to top

Úspešný koncert speváckych zborov v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára

Publikované: 20. november 2023 - 14:16
V Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára sa 18. novembra, v sobotu večer, uskutočnil koncert speváckych zborov Južné Slovensko spieva, ktorý zorganizovalo Žitnoostrovské osvetové stredisko a Maďarská spoločnosť priateľov hudby na Slovensku za podpory Trnavského samosprávneho kraja.
Úspešný koncert speváckych zborov v Mestskom kultúrnom stredisku Benedeka Csaplára

Podujatie, ktorého hlavným poslaním je propagácia slovenskej skladateľskej tvorby zloženej pre potreby maďarských súborov prostredníctvom skladateľských súťaží a tvorivých objednávok, sa tento rok konalo už po štvrtýkrát.

Na javisku mestského kultúrneho strediska v Dunajskej Strede vystúpili Detský spevácky zbor Základnej umeleckej školy Józsefa Janigu vo Veľkom Mederi, Miešaný spevácky zbor Kék Duna z Gabčíkova, Miešaný spevácky zbor a komorná inštrumentálna skupina Gaudium z Komárna, Ženský spevácky zbor Univerzity Jánosa Selyeho Cantus Iuventus z Komárna, Zbor Svätého Juraja v Dunajskej Strede, Komorný zbor Te Deum Laudamus Dolný Štál a Spevácky zbor maďarských pedagógov Lajosa Vassa na Slovensku. Účinkujúci poskytli divákom nezabudnuteľný zážitok.

Prítomných úvodom podujatia privítali Jana Svetlovská, riaditeľka Žitnoostrovského osvetového strediska a Tímea Takács, riaditeľka MsKS Benedeka Csaplára. Záverom koncertu odovzdali zúčastneným zborom a prítomným hudobným skladateľom certifikáty.

Viac fotografií nájdete v našej fotogalérii.

Text a foto: Rózsár Vince

Toto ste už čítali?

Cookies