Back to top

Už 25 rokov máme mestskú televíziu

Publikované: 20. máj 2022 - 9:59
Pri príležitosti 25. výročia založenia Dunajskostredskej mestskej televízie (DSTV) jej prevádzkovateľ Perfects a. s. pripravil sériu programov. Prvé stretnutie sa uskutočnilo v Súkromnom gymnáziu v Dunajskej Strede.
Už 25 rokov máme mestskú televíziu

V stredu dopoludnia si študenti gymnázia pozreli interaktívne video riaditeľa podniku Pétera Rajkovicsa o štvrťstoročnom pôsobení DSTV. Na otázky odpovedali A. Szabó László, predseda Perfects-u, a Bíró Éva, šéfredaktorka DSTV. Prítomní sa na tejto mimoriadnej vzdelávacej hodine dozvedeli, ako v roku 1997 prebehlo prvé vysielanie, s akými výzvami sa museli redaktori popasovať v období VHS a aké sú súčasné podmienky pre šírenie vysielania.

Popri tom si na videu mohli pozrieť, aká bola Dunajská Streda pred dvoma desaťročiami, ako v tom čase šírili informácie pracovníci mestskej televízie, ale aj to, ako sa zmenil domáci mediálny trh v posledných desaťročiach.

K tejto situácii, ktorú ovláda streaming a zdieľanie, sa snaží prispôsobiť aj mestská televízia, samozrejme, zabezpečením dostupnosti regionálneho obsahu na čo najväčšom počte mediálnych stránok. V tomto ohľade čoraz dôležitejšiu úlohu zohrávajú mladí ľudia so svojím vlastným obsahom.

Pred dvoma rokmi mestské médiá spustili program tvorby videí mladými, tento rok by radi túto možnosť opäť ponúkli.

Aj uvedená séria programov chce pomôcť mladým, preto študenti po predstavení mali možnosť vyskúšať si čítanie správ, prostredníctvom nápovede nahovorili aj minulotýždňové správy vo vysielaní DSTV.

Vysielanie série programov bude pokračovať do letných prázdnin na ďalších zastávkach, na jeseň zas študenti dostanú možnosť spoznať štúdio DSTV.

(p)

Toto ste už čítali?

Cookies