Back to top

Už druhú sezónu neotvoria umelú ľadovú plochu

Publikované: 4. december 2021 - 12:54
Vzhľadom na zavedené protipandemické opatrenia mestská umelá ľadová plocha už druhú zimnú sezónu zatiaľ ostáva zatvorená. Všetko je síce pripravené k zahájeniu zimnej sezóny pre korčuliarov, ale platné opatrenia neumožnia, aby v roku 2021 otvorila svoje brány pre verejnosť.
Už druhú sezónu neotvoria umelú ľadovú plochu

Mestská spoločnosť Municipal Real Estate DS, ktorá prevádzkuje umelú ľadovú plochu, spravila síce aj skúšobnú prevádzku chladiaceho systému, ale otvorenie pre verejnosť sa na neurčitú dobu odkladá. V  obvyklom režime umelá ľadová plocha naposledy fungovala v  zimnej sezóne na prelome rokov 2019/2020.

Najviac problémov spôsobuje to, že v  priľahlej šatni nie je samostatný vchod a  východ, preto nie je možné zabezpečiť, aby sa prichádzajúci a  odchádzajúci nestretávali. Záujem zo strany korčuliarov by bol, veď v  minulosti umelé klzisko ročne navštevovalo priemerne až 12 tisíc milovníkov korčulovania.  Prevádzkovateľ pozorne sleduje vývoj pandemickej situácie a ak nastane výrazné zlepšenie a  opatrenia budú zmiernené, je možné, že v  januári sa otvoria brány umelej ľadovej plochy pre mládež a  dospelých. 

Samospráva zvažuje zastrešenie umelej ľadovej plochy

Mestská samospráva Dunajskej Stredy sa už niekoľko rokov zaoberá s  myšlienkou zastrešenia umelej ľadovej plochy. Má k  dispozícii aj  projektovú dokumentáciu, ktorú primátor Zoltán Hájos nedávno predstavil aj predsedovi Trnavského samosprávneho kraja Jozefovi Viskupičovi. Bol prítomný aj Miroslav Šatan, predseda Slovenského hokejového sväzu. Obaja hostia boli na obhliadke športového zariadenia. Primátor nášho mesta ich požiadal, aby pomohli zrealizovať tento mestský projekt na zastrešenie umelého klziska. /pve/

dunstreda.sk/pve

Toto ste už čítali?

Cookies