Back to top

V popredí tri dunajskostredské školy

Publikované: 26. jún 2018 - 13:54
V pondelok popoludní sa vo veľkej zasadačke mestského úradu vyhodnocovala súťaž „Súťaž s pánom Smietkom” 2017/2018 a jej dunajskostredskí účastníci.
V popredí tri dunajskostredské školy

Dunajská Streda v spolupráci so spoločnosťou FCC Slovensko sa v súvislosti s odpadovým hospodárstvom venuje otázke výchovy detí už od škôlkarskeho veku. Neustále prebieha niekoľko programov, medzi nimi tradične aj zber papiera. Na odovzdávaní ocenení sa zúčastnili tie materské a základné školy, ktoré sa aj v tomto roku zapojili do tejto súťaže.

Primátor mesta, Hájos Zoltán, vyzdvihol nevyhnutnosť triedenia odpadu, ktorého súčasťou sú aj deti, a to nielen z dôvodu ochrany životného prostredia, ale aj ekonomických aspektov. Zároveň vyjadril svoju radosť, že už vidno aj výsledky tohto spoločného snaženia.  

Po krátkej slávnosti prišlo na rad odovzdanie ocenení. V regióne južného Slovenska sa z hľadiska množstvo zozbieraného papiera umiestnili tak ako aj vlani tri dunajskostredské školy.  Na prvom mieste sa umiestnila ZŠ Vámbéryho Ármina (viac ako 90 ton), na druhej ZŠ Szabóa Gyulu (38 ton), na treťom ZŠ Kodálya Zoltána (37 ton). Vedúci  dunajskostredských inštitúcií si za účasť v súťaži prevzali diplomy a víťazi aj pekné odmeny.

Toto ste už čítali?

Cookies