Back to top

V zbernom areáli Municipal od marca bude opäť platiť rozšírený otváraci čas

Publikované: 27. február 2020 - 10:14
Mestská spoločnosť na správu verejných priestranstiev Municipal rozšírila otvárací čas zberného dvora na Bratislavskej ceste. Areál okrem pondelka a soboty odteraz bude otvorený aj vo štrvtok od 12.00 do 17.00, aby obyvatelia Dunajskej Stredy mali kam vyviezť nepotrebný komunálny odpad. Popri tom rozšírili aj zoznam druhov odpadu.
V zbernom areáli Municipal od marca bude opäť platiť rozšírený otváraci čas

V budúcnosti na zbernom mieste spoločnosti sa môže odovzdať bezplatne papier, umelohmotný odpad, textil, ďalej použité jedlé oleje a tuky. Obyvatelia sem takisto môžu vyviezť aj vyhodený čalúnený nábytok a nábytok bez čalúnenia.  

Obyvatelia Dunajskej Stredy s trvalým pobytom, alebo prechodným pobytom v areáli Municipal môžu odovzdať aj zmiešaný drobný stavebný odpad. Stavebný odpad pochádzajúci z rekonštrukcie bytu, či domu je povinný odviesť na určené miesto zhotoviteľ, či majiteľ.

Cieľom samosprávy je totou službou zabrániť vzniku nelegálnych skládok na území mesta, dalej očakáva, že vďaka opatreniu aj pri kontajneroch odpadu bude panovať čistota, pričom dôjde k nárastu triedeného odpadu.        

Otváracia doba

Pondelok: 12.00–17.00
Štvrtok: 12.00–17.00 
Sobota: 08.00–12.00

Toto ste už čítali?

Tagy: Municipal
Cookies