Back to top

Vážení rodáci z Dunajskej Stredy!

Publikované: 8. marec 2017 - 9:03
Rodná zem, rodné mesto, je pre život človeka tým určujúcim, čo mu všade vo svete dáva silu. My, ktorí žijeme v Dunajskej Strede, často myslíme na tých, ktorí s nami strávili naše detstvo, na našich kamarátov, príbuzných, ktorých osud zavial kamsi do okolia, či do väčších diaľok, hoci až za hranice republiky. Na tých, ktorí sem už roky či desaťročia zvyknú zavítať vždy len na krátky čas. Samospráva mesta Dunajská Streda organizuje 29. apríla t.r. podujatie Stretnutie rodákov z nášho mesta, preto sa obraciame na Vás s nasledovnou výzvou:
Vážení rodáci z Dunajskej Stredy!

Vážení Dunajskostredčania, roztrúsení po svete!

Na svete je mnoho miest, kde sa človek môže cítiť dobre, no skutočný pocit domova ponúka len jeho rodné mesto. To je dôvodom, prečo Vás, niekdajší Dunajskostredčania,  ktorých predkovia tu kedysi žili, hľadáme, voláme a pozývame Vás na 3. stretnutie dunajskostredských rodákov žijúcich v zahraničí, ktoré sa bude konať v rámci mestských osláv Sv. Juraja 29. apríla 2017.

Prosím Vás, Vašu účasť potvrďte najneskôr do 10.apríla 2017 na mailovú adresu primator [at] dunstreda.eu.

Boli by sme radi, keby ste k registrácii priložili aj Váš krátky životopis. Viac informácií Vám pošleme na Vašu mailovú adresu.

Teším sa na stretnutie. S pozdravom,

JUDr. Zoltán Hájos, primátor

Vážení Dunajskostredčania,

ak máte kontakt na bývalého rodáka Dunajskej Stredy, prosím oznámte nám jeho kontaktnú adresu alebo ho informujte o tomto stretnutí a prispejte tak k úspešnosti tohto podujatia, ktoré navracia rodiny, priateľov a známych k rodným koreňom.

Toto ste už čítali?

Cookies