Back to top

VEČER S CHAPLINOM v Dunajskej Strede

Publikované: 18. december 2015 - 12:14
Budúci rok uplynie 100 rokov od uvedenia dvoch skvelých Chaplinových komédií
Termín uskutočnenia: 
Piatok, 2015, december 18 - 20:30
Lokalita: 
Symbol Cafe

Budúci rok uplynie 100 rokov od uvedenia dvoch skvelých Chaplinových komédií:
„The Fireman“ – Požiarnik a „The Pawnshop“ – Záložňa a my sme pre Vás pripravili skutočne nevšedný hudobno-vizuálny zážitok.
Ladislav Fančovič, vynikajúci slovenský klavirista a aranžér, napísal k týmto nemým filmom štýlovú hudbu zloženú z originálnych ragtimov a hot jazzových skladieb z roku 1916, kedy boli oba filmy natočené.
Aranžmány napísal pre vynikajúce slovenské saxofónové kvarteto Saxophone Syncopators, ktoré sa na staré ragtimy špecializuje. Na raritných originálnych saxofónoch zo začiatku minulého storočia opäť oživia skvelými výkonmi, humorom a hlavne pozitivizmom sršiacou hudbou brilantné Chaplinove komické umenie.

SAXOPHONE SYNCOPATORS je unikátne saxofónové kvarteto, ktoré sa špecializuje na interpretáciu diel, ktoré boli pôvodne skomponované pre toto nástrojové obsadenie. Kvarteto sa zameriava na dva odlišné hudobné žánre. Jedným je klasická hudba a druhým je ragtime zo začiatku minulého storočia.

Saxophone Syncopators ako jediní na Slovensku oživujú pozitivizmom sršiaci najstarší ragtime a raný jazz a to až z rokov 1910 – 1920 v originálnych aranžmánoch, po vzore vtedajších špičkových saxofónových ansámblov napr. Six Brown Brothers, Columbia Saxophone Sextette, The Missouri Entertainers, Joe Thomas Saxotette, Hollis Saxophone Quintet.

Na dosiahnutie čo najvernejšieho a najautentickejšieho zvuku používajú Saxophone Syncopators originálne dobové hudobné nástroje z 20-tych rokov minulého storočia.

Obsadenie:
Pavol Hoďa - soprán/alt saxofón, klarinet
Ján Gašpárek - alt saxofón
Ladislav Fančovič - tenor saxofón, aranžmány
Frederika Babuliaková - barytón saxofón

Realizované s finančnou podporou Ministerstva kultúry Slovenskej republiky.

Tagy: koncert
Cookies