Back to top

Verejné priestranstvá čistia praktickým prostriedkom

Publikované: 12. september 2020 - 16:32
Strojový park mestského podniku údržby Municipal Real Estate sa rozrástol o prospešnú technickú pomôcku. V týchto dňoch začali používať pri čistení verejných priestranstiev zakúpený vysokotlakový stroj na horúcu vodu.
Verejné priestranstvá čistia praktickým prostriedkom

Viktor Harmanovsky, jeden z vedúcich pracovníkov mestského podniku pre náš portál uviedol, že jedným z podstatných charakteristických znakov stroja slúžiaceho na čistenie aj dezinfekciu je, že popri tom je aj šetrný k životnému prostrediu. Ďalšou výhodou je, že na jeho obsluhu stačí jeden pracovník. Z 500 litrovej nádrže dokáže pod veľkým tlakom vystrekovať až 99,5 stupňov Celzia horúcu vodu, takže už tlakom a teplotou dokáže čistiť, dezinfikovať, bez pridania akýchkoľvek ďalších čistiacich či dezinfekčných prostriedkov. V prvom rade bude slúžiť na čistenie verejných priestranstiev, na odstraňovanie buriny zo škár, na čistenie zaprášených a znečistených stien budov, ale je vhodný aj na čistenie a dezinfekciu verejných lavičiek.

Ako prvé s jeho pomocou vyčistili stenu vonkajšieho javiska Mestského kultúrneho centra Benedeka Csaplára, potom nasledovali lavičky na námestí pred kultúrnym domom. Vo štvrtok novým strojom vyčistili, takpovediac vynovili pamätník Memento holokaustu a jeho okolia na Námestí Jehudu Aszáda. Viktor Harmanovsky vyzdvihol, že čistiaci stroj bude odteraz denne viditeľný na uliciach mesta, najprv v centre, postupne aj na ďalších priestranstvách. V podstate bude, pokiaľ nebude mrznúť, každodenne v používaní.

Text a foto: Rózsár Vince

Toto ste už čítali?

Tagy: Municipal
Cookies