Back to top

Veselý advent na osvete

Publikované: 21. december 2019 - 7:14
K predvianočnej atmosfére patrí vôňa ihličia, medovníkov a vianočných oblátok. Osveta v Dunajskej Strede už tradične v týchto dňoch prináša pestrú ponuku aktivít , ktoré dýchajú atmosférou Vianoc.
Veselý advent na osvete

Aj v tomto roku sa Žitnoostrovskému osvetovému stredisku v Dunajskej Strede  podarilo priblížiť  žiakom a  študentom atmosféru adventných  tradícii našich starých otcov a mám. . Od  6. decembra a následne po celý nasledujúci týždeň sa v Kreatívnom klube ŽOS  uskutočnili cyklické stretnutia  tvorivosti. Zdobenie medovníkov, vytváranie pestrých darčekov pod stromček, pečenie voňavých vianočných oblátok a k tomu sprievodné podujatia.  Žiaci zo Základnej školy na Jilemnického ulici, Súkromnej strednej odbornej školy s VJM na Neratovickom námestí, Špeciálnej  ZŠ na Ádorskej ulici, ZŠ na ulici Smetanov háj a Cirkevnej základnej školy sv. Jána apoštola s VJM v Dunajskej Strede si to skutočne užívali a naviac všetko mohli následne ochutnať, darčeky si zabaliť a doma nimi prekvapiť svojich blízkych.  Voňavé a chutné  medovníčky napiekli kuchárky z Materskej školy na Železničnej ulici vo Veľkom Mederi, za čo im právom patrí srdečné poďakovanie.  

Veľký záujem bol o tvorivé dielne, v ktorých si účastníci kombináciou umeleckých techník maľovania a dekupáže vyhotovili – magnetky, vianočné ozdôbky na zavesenie, zhotovili vianočné pozdravy, maľované obrázky a sadrové odliatky s vianočným motívom. Tvorivá dielnička prispela k rozvoju ich tvorivosti, prehĺbeniu  poznatkov, uspokojeniu záujmov a účastníkov inšpirovala k zhotoveniu nielen dekoratívnych, ale aj darčekových predmetov.

 Keďže nielen deti  milujú rozprávky, ale aj dospelí,  sviatočnú  atmosféru dotvorila aj možnosť pozrieť si krátke filmové rozprávky,    najmä z klasickej vianočnej tvorby.  Deti sa dobre zabavili a určite sa aj niečo nové o Vianociach dozvedeli. Všetky podujatia boli pripravení tak v slovenskom ako aj maďarskom jazyku. Počas celého obdobia sa v priestoroch osvety, ktoré boli veľmi vyťažené, ozýval radostný smiech a džavot detí.

Podujatie režírovala  metodička ŽOS Bc. Erika Sinová.

Text a foto: žos -  ds

Toto ste už čítali?

Cookies