Back to top

Viacerí platia parkovanie formou sms

Publikované: 8. február 2017 - 12:36
Mestská spoločnosť Municipal Real Estate DS s.r.o. vykonáva množstvo úloh, ktorých riešenie je veľmi dôležité pre náš každodenný život. O najnovších informáciách a jej plánoch sme sa rozprávali s riaditeľom spoločnosti, Jány Józsefom.

„Je za nami neľahký rok, ale rok 2016 sme napriek tomu uzavreli s výsledkom nad očakávanie dobrým. V zime mnohých zaujíma v súvislosti s našou spoločnosťou prevádzka mestského klziska.  Otvorilo sa v polovici decembra a vzhľadom na priaznivé počasie je otvorené dodnes a aj návštevnosť je dobrá.  Veľmi sa tomu tešíme a veríme, že  budeme môcť mať otvorené aj počas jarných prázdnin. Závisí to, samozrejme, aj od počasia, keďže keď je nad + 10 stupňov, nevieme udržať kvalitu ľadu  ” – povedal nám riaditeľ.

Municipal popri tom pomáha mestu s upratovacími prácami v meste, čistením a solením cestných komunikácií v správe mesta.  Aj v tejto oblasti bolo  po minulé týždne viac práce ako dôsledok veľmi studeného počasia, keď bolo treba častejšie soliť cesty.   

„Začiatkom roka je väčší ruch aj okolo parkovacích kariet, keďže končí platnosť minuloročných ročných a polročných kariet. Preto sme napríklad do konca februára predĺžili stránkové hodiny, máme otvorené od rána pol 9 do popoludnia 16. h. Minulý rok sme vydali viac ako 1380 parkovacích kariet, z ktorých väčšinu tvoria rezidentské karty, miestni obyvatelia či starší občania ju získavajú za výhodných cenových podmienok. Tak ako rastie počet majiteľov parkovacích kariet, rastie aj počet parkovacích lístkov zakúpených v parkovacích automatoch, ale všimli sme si, že čoraz väčší počet sa ich predá prostredníctvom sms.  Ich počet sa počas roka 2016 zdvojnásobil a štvrtina vodičov volí takýto pohodlný, aj keď mierne drahší spôsob platenia parkovného.

Novovzniknutý program palivového dreva pokračuje aj v aktuálnom roku, drevo skladujeme na zbernom dvore a vo vykurovacom období ho budeme distribuovať sociálne odkázaným rodinám, ktorým sa mesto snaží takto pomáhať. Zároveň plánujeme aj s pokračovaním zberu záhradného odpadu počnúc mesiacom apríl. Reč je pritom o nemalom množstve zeleného odpadu, vlani sme vyzbierali   30 - 40 ton a nemožno zabúdať ani na konáre, ktorých zber sa začne v marci. Môžem povedať, že viacerí občania aj sami vyvážajú odpílené konáre do zberného dvora, takže vidno, že naša výzva bola účinná ” – povedal Jány József.

Veľkým pokrokom pre nás by bolo, keby ministerstvo podporilo náš súťažný projekt, spracovanie odpadu na úrovni mesta by zaznamenalo výrazný rozvoj.  Naša spoločnosť bude vykonávať aj upratovacie práce novopostaveného štadiónu DAC po skončení každého zápasu (už aj po posledných dvoch zápasoch v minulom roku upratovali naši zamestnanci).“

Toto ste už čítali?

Cookies