Back to top

Vráti sa Černák do DAC-u?

Publikované: 25. január 2018 - 11:06
Roland Černák odišiel vlani v lete na ročné hosťovanie do Prešova, druhú časť sezóny však pravdepodobne dohrá v Dunajskej Strede.

Roland Černák bol počas jesennej časti aktuálnej sezóny najlepším strelcom a jedným z herných lídrov prešovského Tatrana. Dvadsaťročný trebišovský odchovanec nastúpil za zeleno-bielych v šestnástich ligových stretnutiach, skóroval v nich sedemkrát. Predtým si v našom drese pripísal bilanciu 39 zápasov a 4 góly.

Náš klub má záujem o predčasné ukončenie jeho ročného hosťovania v Prešove a pracuje na dohode s Tatranom. Uplynulý polrok vyšiel Černákovi výborne, výrazne mu pomohol v kariérnom raste. Nastala teda správna chvíľa pre jeho návrat do Dunajskej Stredy. Veríme, že to bude dobrý krok pre DAC aj pre samotného hráča a jeho návrat môže potešiť aj fanúšikov, u ktorých patril Rolo medzi obľúbených futbalistov.

Černák je odchovancom trebišovského klubu, v drese tamojšieho Slavoja už v šestnástich stabilne hrával za dospelých. Svojmu materskému klubu pomohol na jar 2014 k postupu do druhej ligy a vzápätí sa sťahoval na Žitný ostrov. Dodnes je najmladším strelcom v prvoligovej histórii klubu, pri svojom gólovom debute v auguste 2014 proti Myjave mal len 17 rokov a 25 dní. Zároveň je najmladším hráčom, ktorý kedy nastúpil v našom drese na stretnutie najvyššej súťaže - len štyri dni po svojich sedemnástych narodeninách. Hrával za juniorské reprezentačné tímy, momentálne je členom slovenského výberu do 21 rokov.

„DAC poslal požiadavku na Tatran, verím, že sa kluby dohodnú. V Prešove som stretol super partiu, chalanom držím palce. Veľmi mi pomohlo, že som pravidelne hrával a presne to je môj cieľ aj tu. Rád by som si vybojoval trvalé miesto v základnej zostave,“ podotkol rýchlonohý krídelník, ktorý sa dnes pripojil k tímu trénera Rossiho.

Zdroj: fcdac.sk

Toto ste už čítali?

Cookies