Nachádzate sa tu

Výluka v úseku Dolný Štál – Dunajská Streda

Toto ste už čítali?

Publikované: 2018, november 8 - 15:05 | Pre verejnosť
Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 9. až 12. a 17. až 19. novembra 2018 realizovať výlukové práce v úseku Dolný Štál – Dunajská Streda.
Výluka v úseku Dolný Štál – Dunajská Streda

V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje komplexná rekonštrukcia železničného priecestia v km 51,028, s jedinečným identifikačným číslom (JIČ) SP2294. Práce budú pozostávať z výmeny starej priecestnej konštrukcie, výmeny drevených podvalov a koľajníc, opravy geometrickej polohy koľaje, doťahovania upevňovadiel a asfaltovania. Práce zrealizujú ŽSR v spolupráci s dodávateľskou firmou, informoval náš portál Dávid Bozsaky zo ŽSR.

Cestná uzávierka priecestia potrvá od 9. novembra od 7.00 hod. do 20. novembra do 18.00 hod. Presmerovanie dopravy bude zabezpečené dopravným značením po obchádzkovej trase cez priecestie SP2295.

Vzhľadom na to, že ide o jednokoľajnú trať, cestujúci budú prepravovaní náhradnou autobusovou dopravou, ktorú zabezpečuje dopravca RegioJet.

ŽSR prosia cestujúcich o trpezlivosť a pochopenie v súvislosti s obmedzeniami v železničnej doprave, ku ktorým môže dochádzať v dôsledku výlukových prác a zároveň apelujú na zvýšenú pozornosť pri sledovaní vývesiek a hlásení staničného rozhlasu v železničných staniciach.