Back to top

Vynikajúce otvorenie fašiangovej sezóny

Publikované: 18. január 2017 - 10:07
8. ročníku Plesu mesta, ktorý sa konal 14. januára v Mestskej športovej hale, vládla fantastická nálada.

Prví hostia začali do športovej haly, ktorá bola zmenená na nepoznanie,  kde ich čakala čarokrásna výzdoba,  prichádzať krátko po šiestej hodine. Hostí vítal primátor mesta a viceprimátori a v hale ich už očakávala hudobná produkcia Érseka Rezsiho a jeho skupiny. Ples otvorili  Keviczky Tünde, Kollár Katalin a Nagy Andrea, teda formácia známa pod názvom Opera Trió.

Po hudobnom privítaní nasledoval slávnostný príhovor Zoltána Hájosa, primátora mesta, ktorý zaželal všetkým prítomným skvelú zábavu a pozval do tanca svoju pani manželku, čím otvoril tanečný parket.  Pre hostí boli na večeru pripravené gastronomické skvosty (plesové menu uvádzame na konci článku). Počas servírovania prvej večere ich zabávala tanečná skupina  Dunaág Táncműhely, ktorá predviedla ukážku lindy-hop, po nich prišla na pódium skupina Group'n'Swing z Estergomu a hosťom do tanca hrala skvelý swing.

Večer o desiatej prišiel ako čerešnička programu maďarský kráľ rock and rollu, Fenyő Miklós a jeho tanečníci, ktorí 40 minútovým vystúpením ešte gradovali zábavu hostí. Tanečný parket praskal vo švíkoch, hostia sa snažili vytancovať to množstvo chutných, neodolateľných jedál a zákuskov, ktoré boli nielen gurmánskym zážitkom, ale aj potešením pre oči. Po tomto vystúpení primátor slávnostne rozkrojil plesovú tortu, ktorú pre hostí pripravila SOŠ na Neratovickom námestí.

Group'n'Swing potom so sprievodným spevom speváčky zo Štúrova,  Mihályi Réky, hral hosťom až do polnoci, kým sa nezačala losovať bohatá tombola. Na záver už Érsek Rezsi so svojou skupinou zabávali hostí až do skorého rána.  

Ako sme sa dozvedeli zo zachytených rozhovorov hostí, toto bol vynikajúci začiatok fašiangovej plesovej sezóny. Jedlo bolo gastronomickým zážitkom, hudba bola skvelá, Group'n'Swing dostal mimoriadnu pochvalu, keďže boli pre publikom zatiaľ pomerne neznámi, a tak znamenali príjemné prekvapenie.  Fenyő Miklós a Érsek Rezsi boli pre publikum „starí známi”, a tak predstavovali istotu kvality a nesklamali ani tentokrát. Veľký záujem bol aj o fotografovanie a zhotovovanie fotiek na mieste, vďaka Pixboxu.

Ples má už tradične dobročinný charakter, sumu za predané tombolové lístky venuje samospráva tak ako aj po iné roky na dobročinné účely. V tomto roku si ju rozdelia dva mestské spevokoly,  Spevácky zbor Sv. Juraja (Szent György Kórus) so speváckym zborom Vox Camerata.

Fotogalériu si môžete pozrieť TU.

Plesové menu:

Predjedlo 

Kuracie prsíčka zavinuté v slanine so šalátom z valeriánky a mozzarelly  s medom a vínnym octom

Polievka

Domáci vývar s kohútími drobkami

Hlavné jedlo

Medailónky zo sviečkovej marinovanej vo francúzskej horčici, chrumkavé kačacie prsíčka a zemiaky s cibuľkami

Bufet

Bravčová panenka s kuriatkami

Hortobáďske mäsové palacinky

Diviak s čučoriedkovou hríbovou omáčkou, podávaný so žemľovými knedlíkmi

Paprikáš zo sumca s tvarohovými haluškami

Dezert

Zákusky umeleckého cukrára

Toto ste už čítali?

Cookies