Back to top

Vytrvalec Dimun, rýchlik Sharani

Publikované: 11. október 2021 - 13:15
Najviac kilometrov v jednom zápase doteraz nabehal Milan Dimun, najvyššiu rýchlosť zaznamenali meracie prístroje Sharanimu.
Vytrvalec Dimun, rýchlik Sharani

Dnešný profesionálny futbal si už ani nevieme predstaviť bez rôznych meraní a číselných údajov. Hráči nastupujú na zápasy aj tréningy s prístrojmi, ktoré podrobne mapujú ich pohyb po ihrisku a vyhodnocujú vzdialenosť, intenzitu či rýchlosť behu.

Po prvých desiatich kolách môžeme skonštatovať, že najväčším vytrvalcom v našom tíme je Milan Dimun. Ten dosiahol najvyššiu hodnotu v počte nabehaných metrov v jednom zápase, konkrétne 12 459 v derby proti Trnave. Zároveň je 25-ročný defenzívny stredopoliar aj hráčom, ktorý má najvyšší priemer nabehaných metrov, a to 12 108 na jeden zápas. Dimun teda v ligových stretnutiach nabehá v priemere vyše 12 kilometrov.

Okrem neho sa cez spomenutú hranicu dostali ešte András Schäfer a Andrejs Ciganiks. Toto sú štyri najväčšie vzdialenosti zabehnuté hráčmi DAC-u od začiatku sezóny, v metroch:

12 459 Milan Dimun (DAC-Trnava)
12 176 Schäfer András (DAC-ViOn)
12 145 Andrejs Ciganiks (Komárno-DAC, Slovnaft Cup)
12 109 Milan Dimun (Ružomberok-DAC)

Neprekvapí, že práve táto trojica má zároveň aj najvyšší priemer na jeden zápas. Hneď za spomenutými 12 108 metrami Milan Dimuna nasleduje Schäferových 11 531 a Ciganiksových 11 444.

Ak by sme spravili prieskum medzi fanúšikmi s otázkou, ktorý náš hráč podľa nich dokázal najrýchlejšie zašprintovať, väčšina by určite odpovedala: Zuberu Sharani. A odpovedali by správne. Práve ghanský rýchlik dosiahol spomedzi žlto-modrých najvyššiu rýchlosť v doterajšom priebehu sezóny. Bolo to v stretnutí DAC-Trenčín a jeho hodnota dosiahla 35,3 km/h. Pre porovnanie, Kylianovi Mbappému namerali 36,1 km/h, kým priemerná rýchlosť cyklistického pelotónu na Tour de France sa pohybuje na úrovni 40 km/h.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies