Back to top

Yhoan Andzouana: Zápas sme mali pod kontrolou

Publikované: 5. november 2023 - 12:24
„Som ofenzívne ladený obranca a tréner mi často hovorí, aby som si nabiehal do súperovej šestnástky.“ Yhoan Andzouana sa dostal do výbornej formy, v posledných dvoch zápasoch zaznamenal štyri góly a jednu asistenciu.
Yhoan Andzouana: Zápas sme mali pod kontrolou

„Odohrali sme výborný prvý polčas, kontrolovali sme v ňom hru a strelili dva góly. V druhom polčase sa súper zlepšil, no my sme dokázali držať náskok a napokon sme pridali aj tretí presný zásah. Podali sme dobrý výkon, tešíme sa z víťazstva. Ťažko povedať, či už máme horšie obdobie definitívne za sebou, futbal je o momentoch. Máme veľa nových hráčov, budujeme nové mužstvo, ale verím, že dokážeme pokračovať v zbieraní bodov a to nás posunie vyššie v tabuľke. Sme si vedomí, že po vydarenej minulej sezóne sú očakávania oveľa vyššie, ale samozrejme urobíme všetko pre to, aby sme na to nadviazali a mali ďalší úspešný ročník,“ skonštatoval po včerajšom stretnutí Košice-DAC (0:3) Yhoan Andzouana, ktorý sa po týždni opäť pasoval do pozície hlavného hrdinu.

Dvadsaťšesťročný ľavý obranca minulú sobotu dvoma gólmi rozhodol zápas proti Michalovciam, tentoraz k dvom gólom pridal aj asistenciu. „Pred zápasom som hovoril Gouremu, že v lige už dávno neskóroval a ja mu v tom pomôžem. Podarilo sa, našťastie moju prihrávku dokázal premeniť na gól. Hlavičkoval zo zaujímavého postavenia, trochu ma prekvapilo, že lopta skončila v sieti, ale je útočník, takže presne toto sa od neho očakáva. Situáciu zvládol bravúrne. Môj prvý gól bol takmer rovnaký ako ten, ktorý som strelil v auguste doma proti Košiciam. Nabehol som si na vzdialenejšiu žrď, no tentokrát som mieril na bližšiu stranu. Na tréningu veľakrát nacvičujeme podobné situácie. Som ofenzívne ladený obranca a tréner mi často hovorí, aby som si nabiehal do súperovej šestnástky. Snažil som sa o to aj v Košiciach a vyplatilo sa. Na tréningoch sa často snažím o podobné centre a strely. Som rád, že aj môj druhý pokus skončil v sieti, tak nejak som si to predstavoval, keď som vystrelil. Som veľmi šťastný,“ povedal Yhoan Andzouana, s piatimi gólmi a tromi asistenciami najproduktívnejší hráč nášho mužstva v sezóne.

dac1904.sk

Toto ste už čítali?

Cookies