Back to top

Z 5500 termínov pre učiteľov nad 55 rokov je obsadených 4800

Publikované: 16. február 2021 - 8:44
Spomedzi 5500 očkovacích termínov pre učiteľov nad 55 rokov je obsadených 4800 miest. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling v pondelok počas návštevy bratislavských škôl pri príležitostí ich opätovného otvorenia.
Z 5500 termínov pre učiteľov nad 55 rokov je obsadených 4800

 Poznamenal, že komunikuje s ministrom zdravotníctva Marekom Krajčím (OĽANO) o ďalších termínoch pre očkovanie na ďalší víkend.

Minister avizoval, že učitelia vyčerpajú všetkých vyše 21.000 miest na očkovanie. Priblížil, že záujem o očkovanie sa v jednotlivých okresoch líšil. "Záujem niekde bol až 80 percent, niekde okolo 50-60 percent," povedal minister. Ako dodal, záujem je však väčší, ako sú možnosti.

"V priebehu tohto týždňa je vyčerpaných už 3800 rezervačných bodov vakcínou AstraZeneca v Nitre a Banskej Bystrici," priblížil minister. Ako dodal, voľné termíny pre učiteľov nad 55 rokov sú najmä v Trenčíne a Žiline.

Minister povedal, že diskutujú aj o iných typoch testovaní pre žiakov. Verí, že v stredu na vláde bude schválený objem kloktacích testov. Poznamenal, že v hre je aj nákup testov, ktoré sa robia len z prednej časti nosa.

V najbližších dňoch by mali na školy podľa Gröhlinga prísť respirátory a štíty pre učiteľov. Minister tvrdí, že už boli dodané na okresné úrady, z ktorých majú smerovať na školy.

felvidek.ma / tasr

Toto ste už čítali?