Back to top

Zberné miesto zriadené na pomoc Ukrajincom sa sťahuje na nové miesto

Publikované: 25. marec 2022 - 12:40
V areáli Základnej školy Zoltána Kodálya, v budove telocvične školy, na mieste bývalej zubnej ambulancie bude otvorené nové zberné miesto pre utečencov z Ukrajiny.
Zberné miesto zriadené na pomoc Ukrajincom sa sťahuje na nové miesto

Mesto Dunajská Streda sa po vypuknutí rusko-ukrajinskej vojny – podobne ako mnohé iné mestá a obce v našej krajine – zapojilo do pomoci ľuďom žijúcim na Ukrajine, ktorí sa ocitli v núdzi kvôli vojne a ukrajinským utečencom prichádzajúcim na Slovensko.

V Spoločenskom dome v Malom Blahove prebiehala od 1. marca zbierka. Po dvoch týždňoch sme do nášho partnerského mesta Berehovo vypravili štyri malé nákladné autá so zozbieranými darmi ako aj darmi mesta Dunajská Streda.

V rámci nezištnej pomoci bude zberné miesto aj naďalej prijímať dary, ale od konca marca sa mení miesto zbierky: zo Spoločenského domu v Malom Blahove sa zberné a výdajné miesto presťahuje do priestorov bývalej zubnej ambulancie v budove telocvične základnej školy Zoltána Kodálya.

Nové miesto slúži aj ako výdajný bod. Pre darcov a ukrajinských utečencov ubytovaných v našom meste bude otvorený každý utorok a štvrtok od 16.00 do 18.00 hod.

Na zbernom mieste môžete odovzdať nové a použité oblečenie - v dobrom stave (hlavne detské a dámske, ale samozrejme aj pánske ošatenstvo), trvanlivé potraviny, balenú vodu - pre bábätká, plienky, drobné hračky, omaľovánky, ceruzky, čistiace a hygienické potreby.

Zároveň v rovnakých časových intervaloch sa môžu prihlásiť aj utečenci z Ukrajiny a vybrať si z vyzbieraných darov.

V súvislosti zbierky Mestský úrad v Dunajskej Strede očakáva aj dobrovoľníkov.

Títo môžu pomôcť s prijímaním a vydávaním darov. Taktiež očakávajú dobrovoľníkov so znalosťou ruštiny či ukrajinčiny na uľahčenie komunikácie. Prihlásiť sa môžete u vedúcej odboru školstva, sociálnych vecí, športu a kultúry Timey Molnár na e-mailovej adrese: timea.molnar [at] dunstreda.eu.

Pomôžme ľudom v núdzi!

-rovin-

Toto ste už čítali?

Cookies