Back to top

Zdvihnutím ťažkých ton si Patrik Uváček vybojoval striebro

Publikované: 4. júl 2023 - 10:26
SASIM Strongman zorganizoval v sobotu v Galante súťaž Najsilnejší Slovák, ktorá sa pre Patrika Uváčka skončila striebornou medailou.
Zdvihnutím ťažkých ton si Patrik Uváček vybojoval striebro

Jedenásť súťažiacich z celej republiky súťažilo v piatich disciplínach. Strongmani musia plniť špeciálne a neskutočne náročné úlohy, čo sa Patrikovi podarilo na výbornú. Šesťkrát sa mu podarilo prevrátiť takmer poltonovú, 400 kg pneumatiku, potom v kombinovanej disciplíne prenášal do vzdialenosti 10 metrov dva 142 kg kufre a naspäť niesol 420 kg závažie.

Patrik si najlepšie počínal v zdvíhaní kamenných gúľ, ako jediný zo súťažiacich dokázal za celkový čas 75 sekúnd postupne zdvihnúť a premiestniť na stojan gule o hmotnosti 105, 140, 165 a 175 kilogramov. Mladý pretekár dosiahol vo Viking presse 190 kg, pričom v mŕtvom ťahu päťkrát posunul 320 kg.

Patrik Uváček vďaka týmto vynikajúcim výkonom skončil druhý za viacnásobným majstrom republiky Františkom Pirosom.

„Veľká gratulácia všetkým súťažiacim a viacnásobnému najsilnejšiemu mužovi Slovenska Františkovi Pirosovi k prvému miestu. Chcel by som sa poďakovať svojim trénerom Františkovi Őszimu a Štefanovi Valkárovi za prípravu. Ďakujem aj mojim sponzorom za dôveru,“ povedal pre náš portál po súťaži strieborný medailista Slovenska Patrik Uváček.

-rovin-
foto: archív Patrika Uváčka

Toto ste už čítali?

Cookies