Back to top

Željko Gavrić posilnil DAC

Publikované: 8. september 2022 - 11:35
Dvojnásobný srbský reprezentant k DAC-u prichádza z Ferencvárosu.
Željko Gavrić posilnil DAC

DAC 1904 a Ferencváros sa dohodli na hosťovaní 21-ročného srbského ofenzívneho hráča Željka Gavrića (nar. 5. decembra 2000) v našom klube. Dohoda platí do konca aktuálnej sezóny.

Odchovanec Crvenej Zvezdy Belehrad je rodákom z mesta Ugljevik v Bosne a Hercegovine, ležiacom na bosniansko-srbskom pohraničí a obývanom srbskou menšinou. Už v žiackom veku sa stal hráčom červeno-bieleho veľkoklubu z Belehradu. Debut medzi dospelými absolvoval na začiatku sezóny 2019/20 v druholigovom Graficare, farme CZ. Na jeseň si v 20 zápasoch pripísal 7 gólov a 5 asistencií a jar už strávil v áčku Zvezdy. K svojmu prvému z troch srbských titulov prispel jedným gólom v deviatich vystúpeniach.

V ročníku 2020/21 už patril medzi stálice mužstva, na obhajobe titulu sa podieľal 8 gólmi a 3 asistenciami. Zahral si aj v kvalifikácii LM, EL a skupinovej fáze EL. Nad hlavu dvíhal tiež trofej za víťazstvo v Srbskom pohári.

Pred rokom začal sezónu v drese CZ, ale v auguste sa upísal Fradi. Klub z Budapešti za neho zaplatil 1,2 milióna eur. V NBI nastúpil desaťkrát, dva štarty pridal aj v európskych pohároch a v Maďarskom pohári strelil svoj doposiaľ jediný súťažný gól za áčko zeleno-bielych. Do svojej osobnej zbierky mu tak pribudlo už aj maďarské double.

V aktuálnom súťažnom ročníku 2022/23 sa nedokázal presadiť do nabitého kádra Ferencvárosu a nastupoval za druholigovú farmu. Svoj nesporné kvality môže odteraz potvrdzovať vo Fortuna lige.

Gavrić, ktorý hráva zväčša na poste krídelníka, ale svoje miesto si zastane aj na iných postoch v strede poľa, sa predstavil na ME do 17 rokov. Srbsko reprezentoval aj v kategóriách do 18, 19 a 21 rokov a vlani v lete si dvakrát obliekol dokonca aj dres reprezentačného áčka.

„Je to mladý, veľmi talentovaný futbalista, ktorý je rýchly s loptou aj bez nej a má výborný dribling. Željko má výborný charakter, vie, čo chce v živote dosiahnuť a má príkladný prístup k futbalu. Viedol som ho v niekoľkých zápasoch rezervy Ferencvárosu a nestalo sa, že by k nám prišiel sklamaný. Željko je talentovaný a kreatívny hráč a pevne verím, že u nás opäť nájde sebavedomie. Som si istý, že jeho príchodom sme získali futbalistu, ktorý dokáže spraviť v zápasoch rozdiel,“ povedal o najnovšej posile DAC-u Balázs Borbély, asistent trénera Guľu pri A-mužstve DAC-u.

„DAC mal o mňa záujem už dva mesiace a som veľmi rád, že sa kluby dohodli. Prichádzam s cieľom pomáhať mužstvu gólmi a asistenciami. Verím, že aj mužstvo pomôže mne a budem pravidelne hrávať,“ vyhlásil krátko po podpise zmluvy srbský futbalista, ktorého sme videli v MOL Aréne v januári tohto roka v prípravnom stretnutí DAC-Ferencváros (2:0). Nastupovať u nás bude s číslom 80.

„Sme šťastní, že sme uzavreli dohodu s Ferensvárosom. Gavrić je jednoznačne futbalista s veľkým potenciálom, ktorý ukázal svoje kvality už v mladom veku v drese Crvenej Zvezdy. Jeho príchod berieme ako okamžité posilnenie kádra a zvýšenie našej kreativity. Željkovi prajeme veľa šťastia v žlto-modrom,“ pridal športový riaditeľ DAC-u Jan Van Daele.

dac1904.sk / Nagy Krisztián

Toto ste už čítali?

Cookies